Kolaboracinis muzikos teatras

Kūrybinės dirbtuvės

Po III NOA festivalyje (2010) surengtų kūrybinių dirbtuvių „Improvizacinis muzikos teatras“ sėkmės, IV NOA festivalyje nuspręsta pratęsti bendradarbiavimą su Didžiosios Britanijos muzikos teatro kompanija „Vocal Motions Elastic Theatre“, kuri įsikūrusi Londono Metropoliteno universitete, ir jos įkūrėjais, ankstesnių dirbtuvių dalyviams jau pažįstamais dėstytojais Jaceku Ludwigu Scarso bei Maya Sapone. Komandą taip pat papildė ir judesio instruktorė Chiara D‘Anna.

Kūrybinės dirbtuvės „Kolaboracinis muzikos teatras“ buvo skirta šiuolaikinės operos ir muzikinio teatro kūrėjams bei atlikėjams. Iš Londono atvykę dirbtuvių dėstytojai supažindino dalyvius su improvizacinės operos principais, kvietė dalyvius čia pat kurti pasiūlytose situacijose. Penkias valandas trukę mokymai aprėpė vokalo pratimų įvairovę, skirtingų dainavimo technikų bandymus, vokalines improvizacijas ir eksperimentus, kurie buvo siejami su vaidybos ir judesio meno praktika. Susitikimo metu sukurti spontaniški muzikinio teatro etiudai, prieš tai dalyviams pateikus tik scenarijų fragmentus. Kūrybinių dirbtuvių programa taip pat aprėpė užduotis ir iš naujausio šios kompanijos darbo „Baroque Box“, tyrinėjančio XVII a. idėjas apie žmogaus kūną meno ir mokslo kontekste. Į šią vokalo, judesio, šviesos ir improvizacijos laboratoriją dėstytojai taipogi įtraukė nuorodas į Caravaggio paveikslus, keturis temperamentus ir istorinę mediciną.

Kolektyvinės kūrybinės dirbtuvės skirtos operos kūrėjams, solistams ir choristams bei visiems scenos menu besidomintiems menininkams: dainuojantiems aktoriams, šokėjams, improvizacinio meno praktikams ir kitiems entuziastams.

.