I hate Mozart

Vaizdo įrašo peržiūra

Opera „I hate Mozart“ buvo sukurta ir pastatyta 2006 m. Austrijoje, Vienos teatre „Theater an der Wien“, minint Wolfgango Amadeus Mozarto (1756-1791) 250-ąsias gimimo metines. IV šiuolaikinės operos festivalyje NOA (Naujosios operos akcija) pristatytas kūrinio vaizdo įrašas.

Spektaklis baigiasi, kai nusileidžia uždanga. Tokia yra tradicija. Tačiau kas nutiktų, jeigu žiūrovams būtų suteikta galimybė peržengti tą uždangos ribą ir tarsi per padidinamąjį stiklą pažvelgti į užkulisinį atlikėjų pasaulį, gyvenimą prieš ir po spektaklių, stebėti juos be kostiumų ir kaukių, nevaidinančių savo personažų? Tada žiūrovai sužinotų vieną tų keistų, bet tikroviškų istorijų, prasidedančių nusileidus uždangai, kuri pasakojama operoje „I hate Mozart“ („Nekenčiu Mozarto“).

Intriguojantis kompozitoriaus Bernhardo Lango ir libreto autoriaus bei režisieriaus Michaelio Sturmingerio žvilgsnis į operos verslo užkulisius – tai tragikomiška istorija, dramma giocoso, pasakojanti apie smulkius nekantraus dirigento galios žaidimus, apie jo žmoną, operos divą, apie operos agentų ir vadybininkų egoizmą, individualybės krizes išgyvenančius tenorus ir apie jaunus talentus, beviltiškai siekiančius karjeros. Kūrinys plačiai pristato kūrybinio ir socialinio menininkų pažeidžiamumo panoramą.

Pagrindiniai istorijos veikėjai yra persekiojami senojo Amadé šešėlio, to, kurio muzika reikalauja daugiau, negu kiekvienas iš jų kada nors galėtų įveikti, o visi bandymai tai padaryti yra pasmerkti nesėkmei tol, kol jie gyvens šiame pasaulyje…

Parengta pagal Stefano Grissemanno tekstą

.