Galinė linija

Opera

Opera „Galinė linija“ kviečia pažvelgti į perspektyvaus, bet į gyvenimo pagundas įnikusio žmogaus tragediją, kai iš pirmo žvilgsnio visai nekalti malonumai gali sukelti nevaldomą įvykių grandinę ir nublokšti į degradaciją. Gyvenimo viršukalnė ir bedugnė yra viena šalia kitos. Kada pavojai tampa malonumais, o malonumai – pavojais, kyla svarbiausias klausimas: kur yra tikrasis kelias? Kur toji galinė linija – riba, kurią peržengus nėra kelio atgal?

Polistilistinė muzika brėžia kelių šiuolaikinei visuomenei aktualių temų kontūrus: krepšinio, narkomanijos, gatvės kultūros, šlovės troškimo ir jame slypinčių pavojų. Operoje elektroninė muzika jungiama su akustiniais instrumentais, operinio bel canto tradicija su tūžmingu repavimu, o triphopo, hiphopo ir ambiento stiliai lydomi su eksperimentinės muzikos srove.

Po gatvės muštynių į ligoninę atvežamas sunkiai sužalotas jaunuolis. Pasirodo, kad jis buvęs krepšininkas, dabar tapęs degradavusiu narkomanu. Atsipeikėjęs iš komos, jis pradeda prisiminti savo gyvenimą: nuo šlovės akimirkų iki susidūrimo su žiauriu narkotikų pasauliu. Netrukus paaiškėja, kad jis pats yra narkotikų prekeivis, sekamas policijos.

.