Kliudžiau

Animacinė opera

Animacinė opera „Kliudžiau“ – tai šiuolaikinė visiems puikiai pažįstamo to paties pavadinimo Jono Biliūno apsakymo interpretacija. Čia pasakojama istorija apie mergaitę, kuri taip panyra į kompiuterinių žaidimų pasaulį, kad net pamiršta savo kasdienę pareigą – pašerti ir pasirūpinti katyte. Kartą, pralaimėjus kompiuterinį žaidimą, mergaitę apima įsiūtis bei pagieža ir savo pyktį ji nukreipia į netoliese pasipainiojusią augintinę.

Jono Biliūno „Kliudžiau“ adaptacija šiandien kelia tuos pačius, amžinai aktualius klausimus: ar mes esame jautrūs kitiems, silpnesniems už mus; ar esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukiname? O sykiu siūlo pamąstyti ir apie tai, kokia plona riba skiria fantazijas ir realybę, slypinčias iš pažiūros nekaltuose vaikų žaidimuose.

Kurdama operą vaikams stengiausi išlaikyti tą įtampą ir dramą, kurią patyriau vaikystėje skaitydama Jono Biliūno apsakymą. Muzikiniame operos veiksme brėžiamos dvi psichologinės linijos: pirmoji atskleidžia neatsakingą ir lengvabūdišką vaiko elgesį, antroji skatina į situaciją žvelgti auditorijos akimis, kuri supranta, kokia liūdna baigtis neišvengiamai artėja.

Kompozitorė Rūta Vitkauskaitė
.