Kitos trys seserys

Opera

„Kitos trys seserys“ – tai kamerinė opera sopranui, styginių kvartetui, saksofonų kvartetui ir elektronikai. Operos atspirties tašku tapo žymaus rusų dramaturgo Antono Čechovo pjesė „Trys seserys“, kuri buvo papildyta tikrais įvykiais iš XX a. gyvenusių dviejų moterų gyvenimo. Čia vietoj Olgos, Mašos ir Irinos, veikia kitos trys seserys – Nina, Nadia ir Nataša, kurių personažai susilieja vienos vokalistės atliekamoje muzikinėje partijoje.

Nors šie personažai iš skirtingų laikmečių, tačiau juos vienija praeities prisiminimai bei Maskvos kaip prarastos erdvės ilgesys. Kiti vaizdiniai į operą atkeliavo iš originalių gyvenimo istorijų, nutikusių Ninai ir Nadiai. Trečioji, „kita“ sesuo – Nataša – išgalvotas asmuo, centrinė kūrinio figūra, kuri į operą įvelia intrigą: ar ji yra vien tik dviejų seserų vaizduotės padarinys, ar iš tiesų gyvenęs žmogus, pasiklydęs jų atminties labirintuose?

Kūrinio struktūra susideda iš trijų dalių, kai kiekviena iš seserų prabyla įsivaizduojamu kreipimusi į kitas.

Muzikinė operos medžiaga, skirtingai nei personažų tapatybė, yra aiškiai suskaidyta. Vokalinės technikos tampa savitais kiekvienos sesers identifikavimo bruožais. Elektronikos partija padeda susivokti besikeičiančiame laikmetyje.

Kompozitorius Albertas Navickas
.