Sezono startas: sugrįžimas į sales ir gatves

2023 08 31

Vos prasidėjus rugsėjui, „Operomanija“ aktyviai žengia į naują, jau 16-ąjį sezoną ir kviečia Jus sugrįžti ne tik į Vilniaus bei kitų miestų teatrų sales, bet ir į sostinės senamiesčio gatves, kiemus, pastatus.

Vasaros tarpusezonį užbaigę komiksų operos „Alfa“ gastrolėmis Latvijoje, šį rudenį rengiamės operos koncertiniu atlikimu pristatyti jos vinilinę plokštelę, kurią galima įsigyti mūsų e-parduotuvėje.

Paskutinėmis vasaros dienomis startavo naujo kūrinio – taksofono operos „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“ (aut. Kamilė Gudmonaitė, Dominykas Digimas, Barbora Šulniūtė) repeticijos. Apsilankyti operos premjeroje kartu su Lietuvos nacionaliniu dramos teatru bei Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru (LNOBT) pakviesime gruodžio 1-3 d., bilietai – jau prekyboje. Šis kūrinys buvo pradėtas „Operomanijos“ ir LNOBT vykdomo projekto „Operos genomas“ kontekste.

Naujojo sezono repertuarą „Operomanija“ pradės rugsėjo 2-ąją, garso patirtimi Vilniaus gete „Glaistas“. Kūrinys po sostines gatves kursuos visą rugsėjį ir spalį – šią rudens rodymų seriją dedikuojame Vilniaus geto likvidavimo 80-mečio sukakčiai. Garso patirčių rodymų ciklą palydės ir antrasis „Glaisto“ leidinio tiražas.

Rugsėjo pabaigoje LRT Radijuje įvyks mūsų ir LRT koprodukcijos – dokumentinio pasakojimo „Bedugnė“ – premjera, atskleidžianti vieno iš „Glaisto“ herojų, Joshua Zako, bei jo dukterėčios Tsilos Zak kelionę į Lietuvą ir per Holokaustą prarastų artimųjų pėdsakų paieškas.

Korporatyvinė distopija / probiotinė ekotopija balsams „Puikus naujas kūnas“ įtraukta į šių metų Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ Lietuvos teatro vitriną, kurioje laukiama ne tik gausaus būrio užsienio festivalių bei meno kuratorių ir kritikų, bet taip pat kviečiami apsilankyti ir žiūrovai. Kūrinys du kartus bus rodomas rugsėjo 22 d., sostinės „Menų spaustuvėje“.

Šiemet dar laukia daugiau kaip 10-ties pavadinimų „Operomanijos“ prodiusuojamų darbų rodymai Lietuvoje ir gastrolės užsienyje, taip pat vyks kiti renginiai, ruošiami leidybos projektai. Sezonas prasideda ir iškart įsibėgėja, kviečiame jį praleisti kartu!

.