Opera „Alfa“ pristatyta alternatyvios akademinės muzikos „Vudstoke“ Latvijoje

2023 08 14

Rugpjūčio 11–13 dienomis, mažame Latvijos miestelyje Aknystoje, šalia Latvijos ir Lietuvos sienos, įvyko 10-asis alternatyvios muzikos festivalis „Sansusī“. Šiemet greta Latvijos ir kitų užsienio šalių kūrėjų darbų festivalio programoje buvo pristatyta ir kompozitoriaus Alberto Navicko, režisierės, scenos ir kostiumų dizainerės Dr. GoraParasit bei libreto autorės Gabrielės Labanauskaitės komiksų opera „Alfa“. Kasmet apie 1000 žiūrovų pritraukiantis renginys garsėja savo ypatinga atmosfera, unikaliomis programomis ir organizacinės komandos (kurią sudaro daugiausia savanoriai iš skirtingų pasaulio šalių) bendruomeniškumu. Šįkart visą šią „hillbilly vibes“ atmosferą pavyko patirti ir festivalyje dalyvavusiai „Alfos“ kūrybinei komandai: atlikėjams – Norai Petročenko (mecosopranas), Nerijui Masevičiui (bosas-baritonas), Ievai Brikei (aktorė), Pranui Kentrai (el. gitara), Agnei Rimgailaitei (akordeonas), Ignui Juzokui (gyva elektronika), taip pat garso režisieriui Jurgiui Tamošiūnui, VJ Tomui Stoniui ir apšvietėjui Valdui Latonui.

Įdomu ir tai, kad festivalis niekuomet iš anksto neskelbia renginių programos, o muzikinis „Sansusī“ meniu kaskart atskleidžiamas tik pirmąją festivalio dieną į jį atvykusiems žiūrovams. Renginiai vyksta Aknystos miestelyje ir jo apylinkėse: improvizuotose koncertų salėse, angaruose, miške ar kitose, įprastai meno įvykiams nepritaikytose erdvėse.

Ypatingą festivalio atmosferą kuria ne tik unikali aplinka ir tarptautinė savanorių komanda. Be galo smalsi ir atvira yra ir iš visos Latvijos suvažiuojanti festivalio publika, komiksų operos „Alfa“ atlikėjus po spektaklio apdovanojusi gausiomis ovacijomis.

Artimiausias operos „Alfa“ pristatymas vyks 2023 m. rudenį Vilniuje. Koncertiniu kūrinio atlikimu bus pasitikta operos vinilinė plokštelė.

.