Vilniuje skambės odė puikiam naujam kūnui

2023 09 14

Korporatyvinė distopija / probiotinė ekotopija balsams „Puikus naujas kūnas“ įtraukta į šių metų Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ Lietuvos teatro vitriną. Iš kompozitoriaus Arturo Bumšteino ir menininko Žygimanto Kudirkos bendradarbiavimo gimęs kūrinys bus du kartus rodomas rugsėjo 22 d., sostinės „Menų spaustuvėje“.

 „Sarkastiški Ž. Kudirkos tekstai, susipynę su semantiškai gana nutolusiomis autentiškų sutartinių principais grįstomis melodijomis sukūrė netikėtą derinį, tad įtraukė ir šiek tiek provokavo“ (Justina Paltanavičiūtė, mic.lt), „Kaip tikri reklamos agentai pažada kaip tik tai, ko iš esmės visi labiausiai trokštame – susikurti patvaresnę, gražesnę ir laimingesnę savo pačių būtį“ (Rima Jūraitė, žurnalas „Krantai“) – taip apie „Puikų naują kūną“, po 8-ajame NOA festivalyje įvykusios premjeros, atsiliepė kritikės.

„Puikiame naujame kūne“ Žygimantas Kudirka debiutavo kaip teatro dramaturgas bei už šį darbą buvo nominuotas svarbiausiam šalies scenos meno apdovanojimui „Auksiniam scenos kryžiui“. Šis scenai skirtas kūrinys atvėrė ir naują kryptį Ž. Kudirkos meninėje veikloje – kurti teatrui.

Po šio kūrinio teatras ir čiupo mane už pakarpos. Po jo sudalyvavau dramaturgų rezidencijose Madride, Briuselyje ir Berlyne. Tad greitai mane įtraukė teatro pasaulis ir kol kas esu labai entuziastingai nusiteikęs. <…> Man patinka teatre, jo didesnis maštabas,

– interviu žiniasklaidai minėjo Žygimantas Kudirka.

Tad rugsėjo 22 d. labai kviečiame spektaklyje apsilankyti vilniečius ir miesto svečius! O į šį „Sirenų“ Lietuvos teatro vitrinos renginį taip pat atvyks ir užsienio festivalių bei meno kuratorių ir kritikų, kurie, tikimasi, atvers kūriniui tarptautinius vandenis.

.