„Operomanijos“ pavasaris: tarptautiniai ryšiai, renginiai Vilniuje ir Boriso Dauguviečio auskaras

2023 03 31

Kovo viduryje, Latvijos mieste Cēsyje vykusiame Baltijos šiuolaikinės muzikos tinklo (kurį kuruoja Lietuvos, Latvijos ir Estijos Kompozitorių sąjungos) susitikime dalyvavo ir „Operomanijos“ atstovai. Susitikimo metu svarstytos šio tinklo plėtros perspektyvos, o „Operomanija“ taip pat rūpinosi ir naujo Baltijos šalių tinklo, skirto šiuolaikiniam muzikos teatrui, naujajai operai, klausimais. Pirmąsias būsimo tinklo veiklas drauge su Latvijos ir Estijos partneriais ketiname inicijuoti dar šių metų pabaigoje.

Kovo 26-ąją, Tarptautinės teatro dienos išvakarėse, buvo išdalyti profesionalaus scenos meno apdovanojimai – „Auksiniai scenos kryžiai“. Nominantų sąraše „Operomanijos“ vardas nuskambėjo net tris kartus: aktorių ansamblio kategorijoje į „kryžių“ pretendavo muzikinio performanso „Sporto grupė“ atlikėjai, o dramaturgijos nominacijoje – „Puikaus naujo kūno“ tekstų autorius Žygimantas Kudirka. Apdovanojimų vakarą „Operomanijos“ prodiuserei Anai Ablamonovai įteiktas atminimo ženklas „Boriso Dauguviečio auskaras“ už toliaregišką tarpdisciplininės kūrybos procesų inicijavimą ir įgyvendinimą.

Kovo mėnesį išlydės, o balandžio mėnesį pradės ir užbaigs publikos pamėgti garso patirties Vilniaus gete „Glaistas“ pasivaikščiojimai (balandį „Glaistas“ Vilniaus senamiestyje kursuos daugiau kaip 30 kartų – tad paskubėkite ir dar spėsite išsirinkti jums tinkamiausią laiką!).

O 2022-ųjų spalio mėnesį „Glaisto“ maršrutu keliavo ir vienas iš šio kūrinio herojų – gyvenimo Vilniaus gete liudytojas Joshua Zakas, specialiai atvykęs į Vilnių iš Izraelio. Į Lietuvą jį atlydėjo dukterėčia Tsila Zak. Kviečiame susipažinti su jų vizito video prisiminimu (videografė Ilmė Vyšniauskaitė).

Balandžio 20 ir 21 dienomis, į sostinės „Menų spaustuvę“ sugrįžta opera 10-čiai kasininkių, prekybos centro garsams ir fortepijonui „Geros dienos!“ – čia ji bus parodyta keturis kartus. Beje, jau pirmąjį vakarą „Geros dienos!“ minės savo jubiliejinį – 80-ąjį – susitikimą su žiūrovais.

„Operomanija“ kartu su Lietuvos šokio informacijos centru ir Teatro informacijos centru organizuoja gegužės 2–5 d. Vilniuje vyksiančią pirmąją Lietuvos scenos menų platformą. Scenos menų kūrėjus, organizacijas, prodiuserius kviečiame pristatyti savo veiklą ar konkretesnius kūrinius pitchinge. Registracija dalyvavimui pitchinge vyksta iki balandžio 5 dienos 23:59 val. čia.

Ateinantį mėnesį „Operomanija“ pakviesta į dar du tarptautinius renginius: Zagrebe vyksiančio forumo „Musicville – Green European Opera“ organizuojamoje online paskaitoje pristatys šiuolaikinio muzikos teatro formas ir savo veiklą, o balandžio 27 d. vyks į Antverpene pirmą kartą rengiamą muzikos teatro bienalę „All Arias“, kuri šiemet yra dedikuota šiuolaikinės operos lauke kuriančioms moterims.

.