„Operomanijos“ prodiuserė Ana Ablamonova apdovanota „Boriso Dauguviečio auskaru“

2023 03 26

Kovo 26-ąją, Tarptautinės teatro dienos išvakarėse, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre buvo įteikti apdovanojimai profesionalaus scenos meno kūrėjams – „Auksiniai scenos kryžiai“.

„Auksiniai scenos kryžiai“ išdalyti už ryškiausius 2022 metų scenos meno darbus, o atminimo ženklas – „Boriso Dauguviečio auskaras“ – įteiktas „Operomanijos“ prodiuserei Anai Ablamonovai už toliaregišką tarpdisciplininės kūrybos procesų inicijavimą ir įgyvendinimą.

Neretai intensyviai beieškant naujų sceninės išraiškos formų aplanko egzistencinis klausimas: kuo mes čia užsiiminėjame? Beje, šis klausimas neretai aplanko mąstant ne vien apie teatrą. Taigi, regis, labai rimtai, o jeigu pasiseka, labai smagiai žaidžiame. Ačiū visiems homo ludens kolegoms – visiems šio kolektyvinio žaidimo dalyviams – žaidėjams, įžaidėjams, puolėjams, gynėjams, brangiems žiūrovams. Taip pat dėkoju komisijai už dėmesį prodiuserio profesijai ir už darbų įvertinimą. Linkiu mums visiems gerų idėjų, gražių ir sąžiningų žaidimų, azarto ir lengvumo. O šį auskarą dedikuoju visiems šiuolaikinės operos festivalio NOA kūrėjams – praėjusiais metais 8-ąjį NOA festivalį sukūrė apie 200 nuostabių asmenybių. Labai ačiū ir važiuojam toliau!,

– atsiimdama apdovanojimą sakė „Operomanijos“ prodiuserė Ana Ablamonova.

Primename, kad „Auksinių scenos kryžių“ nominantų sąraše „Operomanijos“ pavadinimas buvo paminėtas net tris kartus. Aktorių ansamblio kategorijoje į šį apdovanojimą pretendavo muzikinio performanso „Sporto grupė“ atlikėjai (Vaidas Bartušas, Denisas Kolomyckis, Justina Mykolaitytė, Agnė Semenovičiūtė, Jūra Elena Šedytė, Gintarė Šmigelskytė), o geriausių dramaturgų nominacijoje – kūrėjas Žygimantas Kudirka už dramaturgiją korporatyvinei distopijai / probiotinei ekotopijai balsams „Puikus naujas kūnas“.

.