Spektakliai, gastrolės, bedugnė ir sodo choras

2023 09 29

Rugsėjį prasidėjęs 16-tas „Operomanijos“ sezonas įgyja pagreitį, tad spalio mėnesį kūriniai susitikimų su publika lauks ne tik Vilniaus salėse ir gatvėse, bet ir išvyks už sostinės ribų.

Spalio 11 d., į „Menų spaustuvės“ Kišeninę salę sugrįžta Arturo Bumšteino garso instaliacijos-performanso „Olympian Machine“ kamerinė versija.

Spalio 13 d., Vilniaus dailės akademijos Šachmatinėje salėje žiūrovų lauks barokinio teatro triukšmų mašinų performansas „Navigacijos“ (iš „Blogų orų“ serijos), šįkart kūrinys bus rodomas festivalio „Muzikos ruduo“ programoje.

Toliau rudeninius pasivaikščiojimus po sostinės senamiestį pratęs „Glaistas“ – garso patirtis Vilniaus gete, vyksianti spalio 17-22 dienomis. Po to kūrinys į sostinės Senamiesčio gatves vėl sugrįš 2024-ųjų pavasarį.

O „Glaistą“ savaip pratęsia rugsėjo 24-ąją įvykusi LRT Radijo ir „Operomanijos“ koprodukcijos – dokumentinio pasakojimo „Bedugnė“ (aut. Vaida Pilibaitytė, Rimantas Ribačiauskas) – premjera, kurioje vienas iš „Glaisto“ herojų Joshua Zakas, prabėgus kone 80-čiai metų nuo Vilniaus geto likvidavimo, leidosi į per Holokaustą prarastų šeimos narių pėdsakų paieškas. Dokumentinį pasakojimą „Bedugnė“ kviečiame pasiklausyti ČIA.

Spalio 26 d. į Vilkaviškio kultūros centrą atvyks muzikiniai paveikslėliai iš Lietuvos televizijos archyvų „Radvila Darius, Vytauto“, o lapkritį šis darbas iškeliaus į gastroles Strasbūre, Prancūzijoje.

Spalio 29 d., „Menų spaustuvės“ Kišeninėje salėje kviečiame į komiksų operos „Alfa“ vinilinės plokštelės pristatymą – operos koncertinį atlikimą. Renginys nemokamas.

Taip pat spalį „Operomanijos“ prodiuserė Ana Ablamonova lankysis Kopenhagoje vyksiančioje organizacijos „Opera Europa“ rengiamoje konferencijoje.

Be to, spalį repeticijas pradės „Sodo 2123“, kuriame savo studiją įsikūrusi ir „Operomanija“, bendruomenės choras; chormeisterė Ieva Marmienė, vokalo pedagogas Vaidas Bartušas, chore dainuos „Sodo 2123“ bendruomenės nariai.

Įsibėgėjus sezonui ne tik suintensyvėjo repertuaras, bet ir vyksta įvairūs užkulisiniai darbai – gimsta ir plėtojamos naujų kūrinių idėjos, darbuojamasi rengiant garso įrašus, žvalgomos ir derinamos gastrolių kryptys. Apie visa tai pranešime jau netrukus!

.