Radijo dokumentika: kelionė pas brolį prarastu Vilniumi per „Bedugnę“

2023 09 21

LRT Radijas savo eteryje kartu su Vilniaus miesto šiuolaikinio muzikos teatro kompanija „Operomanija“ pristato koprodukciją – dokumentinio pasakojimo „Bedugnė“ premjerą, kuri įvyks rugsėjo 24 d., 11 val. Jos herojus – vienas iš garso patirties Vilniaus gete „Glaistas“ balsų Joshua Zakas, prabėgus kone 80-čiai metų nuo Vilniaus geto likvidavimo leidęsis į per Holokaustą prarastų šeimos narių pėdsakų paieškas.

Kai prasidėjo Antrasis pasaulinis karas, Joshua Zakui buvo dešimt metų; ant Zakų šeimos namo Antakalnyje nukrito bomba. Užėję naciai juos kartu su kitais Vilniaus žydais suvarė į getą, o vyriausiąjį brolį Eliją išvežė į priverstinio darbo stovyklą Bezdonyse. Joshua beveik kasdien laukdavo prie geto vartų, tikėdamasis pamatyti grįžtantį brolį, bet jo taip ir nesulaukė.

2022-ųjų spalį, Holokaustą išgyvenęs Joshua Zakas su dukterėčia Tsila Zak grįžo į Vilnių, tikėdamasis rasti atsakymus į klausimus, kurie nedavė ramybės nuo karo laikų.

Dokumentiniame pasakojime „Bedugnė“ panaudotos garso patirties Vilniaus gete „Glaistas“ ištraukos ir dokumentiniai įrašai (autoriai – dramaturgas Rimantas Ribačiauskas, režisierius Mantas Jančiauskas, kompozitoriai Jūra Elena Šedytė ir Andrius Šiurys).

Autoriai – Vaida Pilibaitytė ir Rimantas Ribačiauskas
Garso režisierės – Sonata Jadevičienė ir Vaida Pilibaitytė 
Kompozitoriai – Jūra Elena Šedytė ir Andrius Šiurys

Vertimus įgarsino: Rūta Dambravaitė, Guoda Litvaitienė, Inga Janiulytė-Temporin ir Linas Zubė
Fotografė-videografė – Ilmė Vyšniauskaitė
Dokumentikos prodiuseriai – LRT RADIJAS ir „Operomanija“

Daugiau apie „Glaistą“: www.operomanija.lt/repertuaras/glaistas

.