Gegužės maršrutai: Vilnius-Tel Avivas-Roterdamas-Klaipėda

2023 04 29

Balandžio mėnesį Vilniuje intensyviai sukosi „Operomanijos“ repertuaro kūriniai: 4 kartus parodyta opera „Geros dienos!“ ir net 32 kartus keliauta garso patirties Vilniaus gete „Glaistas“ maršrutu.

Gegužės repertuarą pradės muzikiniai paveikslėliai iš Lietuvos televizijos archyvų „Radvila Darius, Vytauto“. Gegužės 3 d., du kartus – 17 ir 21 val. – jie lauks publikos kultūros komplekso SODAS2123 (Vitebsko g. 23) Aktų salėje.

O gegužės 4-ąją, repertuarą taip pat dviem rodymais – 18 ir 20 val., Dūmų fabrike (Dūmų g. 5) – pratęs sostinėje jau senokai girdėtas barokinio teatro triukšmų mašinų performansas „Navigacijos“ iš „Blogų orų“ serijos.

Šylantys orai ir vėl kvies pakeliauti po dingusį Vilnių – gegužės 12-16 dienomis sezoną sostinėje uždarys garso patirties Vilniaus gete „Glaistas“ maršrutas, vedantis po senamiesčio kiemus, pastatus ir netikėčiausius užkaborius. Po šio „Glaisto“ rodymų ciklo kūrinys į repertuarą sugrįš tik rugsėjį.

Gegužė „Operomanijos“ prodiusuojamiems darbams bus ypatinga gastrolėmis bei susitikimais su užsienio kritikais ir vadybininkais. Laukia ypač svarbus tarptautinis renginys – pirmoji Lietuvos scenos menų platforma (organizuojama kartu su Lietuvos šokio informacijos ir Teatro informacijos centrais) – kuri Vilniuje vyks gegužės 2-5 dienomis. Į renginį atvyks apie 50 svečių iš užsienio. Čia „Operomanija“ parodys du savo repertuaro kūrinius – „Radvila Darius, Vytauto“ ir „Blogi orai“, taip pat kartu su daugybe Lietuvos teatralų (dramos teatro, šiuolaikinio šokio, tarpdisciplininio meno kūrėjais ir organizacijomis) dalyvaus savo kūrybos pristatymo pitchinguose. Lietuvos scenos meno platforma rengiama taip pat bendrabiaujant su Lietuvos kultūros institutu, Lietuvos nacionaliniu dramos teatru, Institut Français, L‘Office National de Diffusion Artistique (Onda); jos pagrindinis tikslas – pasirengti 2024-aisiais vyksiančiam Lietuvos kultūros sezonui Prancūzijoje.

Netrukus po to, gegužės 10-ąją, koncertinė programa „Late Junctions“ nuskambės gastrolėse Izraelyje – čia pasirodys Tel Avivo meno muziejuje, Felicjos Blumental tarptautinio muzikos festivalio programoje.

O gegužės 22-23 d., muzikinis performansas „Sporto grupė“ dalyvaus vieno ryškiausių pasaulyje šiuolaikinio muzikos teatro festivalių „O. Festival“, kasmet vykstančio Roterdame (Nyderlanduose), programoje.

Į Roterdamą kartu su „Sporto grupės“ komanda keliaus ir 2022-ųjų spalį vykusio 8-ojo festivalio „Naujosios operos akcija“ recenzijų konkurso nugalėtojas Jurgis Kubilius – kelionė į „O. Festival“, galimybė pamatyti plačią tarptautinę programą ir galbūt užmegzti naujus ryšius – tai šio konkurso laureato prizas.

Tarptautinius maršrutus užbaigs gegužės 27-ąją Klaipėdoje vyksiančio tarptautinio teatro festivalio „TheATRIUM“ lietuviškoje vitrinoje prisistatysianti korporatyvinė distopija / probiotinė ekotopija balsams „Puikus naujas kūnas“. Kūrinys bus rodomas Klaipėdos dramos teatro Didžiojoje salėje.

Po nepaprastai intensyvaus visą pavasarį trunkančio renginių maratono Lietuvoje ir gastrolių užsienyje, vasarą „Operomanija“ šiek tiek sulėtins tempą, bet ir toliau vyks kūrybiniai procesai, tam tikri renginiai. Apie juos pranešime jau netrukus.

.