Baltijos šiuolaikinės operos tinklo susitikimas, spektakliai Vilniuje ir Ženevoje

2024 04 08
Balandžio 17–20 d., Vilniuje vyks pirmasis Baltijos šiuolaikinės operos tinklo susitikimas, kuriame savo šalių šiuolaikinio muzikos teatro naujovėmis, aktualijomis, laimėjimais bei patirtimi dalysis Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitų Europos šalių kūrėjai, tyrėjai ir prodiuseriai. Kviečiame renginiuose dalyvauti Lietuvos atstovus, norinčius pasyviai stebėti ar aktyviai įsijungti į pitchingus. Su tinklo susitikimo programa galima susipažinti čia. O dalyvių registracijos laiškų iki balandžio 10 d. 23:59 val. lauksime adresu: info@operomanija.lt. Tinklo steigimą ir veiklas remia: Nordic Culture PointVilniaus miesto savivaldybėLietuvos kultūros taryba.

Norime pasidžiaugti Valstybinio Šiaulių dramos teatro bei „Operomanijos“ kartu vykdomo projekto – tarpdisciplininio scenos meno kūrinio idėjų konkurso – atrankos rezultatais. Finaliniame etape, iš trumpojo 8 pasiūlymų sąrašo (iš viso konkursui buvo pateiktos 25 paraiškos), laureatu tapo aktoriaus ir režisieriaus Dariaus Gumausko sumanymas „Septyni anoniminiai šokiai“, kurį autorius plėtos kartu su choreografe Erika Vizbaraite, kompozitoriumi Vytautu Leistrumu, dramaturgu Rimantu Ribačiausku, šviesų dailininku Eugenijumi Sabaliausku ir kostiumų dailininke Jolanta Rimkute. 2024 m. kūrinio idėją menininkai plėtos kūrybinėse rezidencijose, o 2025 m. rudenį šio kūrinio premjera planuojama Šiaulių dramos teatro scenoje ir 9-ojo šiuolaikinės operos festivalio NOA (Naujosios operos akcija) programoje Vilniuje.

Balandžio 21 d., garso menininko Arturo Bumšteino kūrinys – barokinio teatro triukšmų mašinų performansas „Navigacijos“ (iš „Blogų orų“ serijos) – išvyks gastrolių į Šveicariją, Ženevoje vykstantį tarptautinį muzikos ir garso meno festivalį „Archipel“.

Balandį sostinėje bus intensyviai rodomi repertuariniai organizacijos kūriniai. Balandžio 14–19 d., buvusio geto teritorijoje vėl kursuos garso patirtis Vilniaus gete „Glaistas“. Balandžio 17–18 d. į „Menų spaustuvės“ Kišeninę salę keturiems susitikimams su publika sugrįš erdvinė opera tamsoje „Confessions“, o 18 d. Juodojoje salėje – du kartus nuskambės opera dešimčiai kasininkių, prekybos centro garsams ir fortepijonui „Geros dienos!“. Balandžio 24–25 d., Dūmų fabrike bus rodomas šiemet tarptautiniame konkurse „Music Theatre NOW“ tarp geriausių šiuolaikinio muzikos teatro kūrinių-laureatų išrinktas koncertas su choreografine uodega „The Urban Tale of a Hippo“. Bilietų į balandžio renginius Lietuvoje jau nebėra.

O pildantiems metines pajamų deklaracijas ir svarstantiems, kam skirti savo 1,2% gyventojų pajamų mokestį (GPM), siūlome dar vieną alternatyvą – kviečiame prisidėti prie Lietuvos šiuolaikinės operos kultūros puoselėjimo ir palaikyti „Operomanijos“ vykdomą veiklą. 1,2% GPM skyrimo / FR0512 formos pildymo instrukcija – čia (video) arba čia (tekstas). Įstaigos pavadinimas: VšĮ „Operomanija“. Kodas: 301863621.

Ačiū Jums, kad domitės ir palaikote šiuolaikinių autorių kūrybą!
.