Kompozitorius Dominykas Digimas už muziką taksofono operai įvertintas šiuolaikinės muzikos apdovanojimuose

2024 05 10

Gegužės 9-ąją paskelbti geriausiai įvertinti 2023 metų Lietuvos kompozitorių kūriniai. Laureatu tapo ir kompozitorius Dominykas Digimas, įvertintas už muziką taksofono operai „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“.

Kūrinio premjera įvyko 2023 m. gruodžio 1 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, tai yra šio teatro ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) bei Vilniaus miesto šiuolaikinio muzikos teatro kompanijos „Operomanija“ koprodukcija. Kūrinio idėja buvo pradėta plėtoti LNOBT ir „Operomanijos“ vykdomame šiuolaikinės operos projekte „Operos genomas“.

Taksofono operos bendrakūrėjos – idėjos autorė, dramaturgė ir režisierė Kamilė Gudmonaitė bei scenografė Barbora Šulniūtė. Operos atlikėjai: Teodoras Lipčius (diskantas), LNOBT simfoninio orkestro muzikantų grupė, dirigentas Ričardas Šumila, LNOBT choro artistai, LNDT aktorių ansamblis ir kt.

Gegužės pabaigoje taksofono operos „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“ komanda darbuosis garso įrašų studijoje, kurioje įrašys spektaklio muziką būsimai vinilinei plokštelei. Rudenį šį spektaklį vėl galėsite pamatyti Lietuvos nacionalinio dramos teatro repertuare.

Lietuvos kompozitorių sąjungos surengtame konkurse laureatais tapo šeši kompozitoriai: Kristupas Bubnelis, Lukas Butkus, Dominykas Digimas, Justė Janulytė, Žibuoklė Martinaitytė, Egidija Medekšaitė. Juos ir kitus pretendentus vertino muzikos ekspertų komisija: muzikologai Beata Baublinskienė, Eglė Gudžinskaitė (komisijos pirmininkė), Linas Paulauskis, Rima Povilionienė, altininkas Robertas Bliškevičius, kanklininkė Aistė Bružaitė, smuikininkė Rūta Lipinaitytė, kompozitoriai Loreta Narvilaitė, Mārtiņis Viļumas ir dirigentas Karolis Variakojis. Iš ekspertų komisijos atrinktų 15-os nominantų savo favoritą išrinko ir šiuolaikinės muzikos gerbėjai, balsavusieji internetu.

.