Įsibėgėję tarptautiniai ryšiai bei naujos pažintys ir gastrolės užsienyje

2024 05 02

„Operomanija“ balandį Vilniuje surengė pirmąjį Baltijos šiuolaikinės operos tinklo susitikimą, o gegužę pristatys savo prodiusuojamus darbus Roterdame ir Madride.

Balandžio 17-20 d. įvyko pirmasis Baltijos šiuolaikinės operos tinklo susitikimas Vilniuje, pakvietęs artimesnei pažinčiai Lietuvos, Latvijos ir Estijos šiuolaikinio muzikos teatro, naujosios operos kūrėjus, tyrėjus bei prodiuserius. Į susitikimą atvyko ir kitų Europos šalių atstovai, besidomintys mūsų regiono šiuolaikinės operos lauko įdirbiu ir naujovėmis. Tinklo susitikimo dalyviai (taip pat ir visus bilietus žaibiškai išpirkę žiūrovai) tomis dienomis turėjo galimybę gyvai pamatyti tris „Operomanijos“ repertuaro kūrinius: erdvinę operą tamsoje „Confessions“, operą dešimčiai kasininkių, prekybos centro garsams ir fortepijonui „Geros dienos!“ ir garso patirtį Vilniaus gete „Glaistas“. Susitikimas Vilniuje dalyvius įkvėpė tolesniems darbams, o šiemet dar įvyks kiti Baltijos šiuolaikinės operos tinklo susitikimai Latvijoje ir Estijoje.

Iškart po renginių maratono Vilniuje laukė kito kūrinio – garso menininko Arturo Bumšteino barokinio teatro triukšmų mašinų performanso „Navigacijos“ (iš „Blogų orų“ serijos“) gastrolės Šveicarijoje. Balandžio 21-ąją šis darbas buvo pristatytas tarptautinio muzikos ir garso festivalio „Archipel“ programoje. „Navigacijos“ buvo parodytos įspūdingoje Ženevos miesto istorinėje salėje (Salle Communale de Plainpalais), pastatytoje 1908-1909 metais ir pasižyminčioje išskirtine akustika.

Lietuvos kompozitorių sąjungos paskelbtame geriausių 2023 m. kūrinių konkurse, į apdovanojimus pretenduojančių kūrinių penkioliktuke įtraukta taksofono opera „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“, kuriai muziką parašė kompozitorius Dominykas Digimas. Taksofono operos bendrakūrėjos – idėjos autorė, dramaturgė ir režisierė Kamilė Gudmonaitė bei scenografė Barbora Šulniūtė. Pernai gruodį įvykusi kūrinio premjera yra trijų įstaigų – Lietuvos nacionalinio dramos teatro, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, Vilniaus miesto šiuolaikinio muzikos teatro kompanijos „Operomanija“ – koprodukcija. Balsavimas dėl publikos simpatijos prizo vyks iki gegužės 8 d., o geriausi kūriniai bus paskelbti gegužės 9-ąją. Kviečiame pasiklausyti kūrinio ištraukos ir balsuoti.

Gegužės 7-12 dienomis, kasdien po keturis kartus, sostinės senamiestyje vėl kursuos „Glaistas“ – garsinė patirtis Vilniaus gete. Gegužės 14 d. šiame kūrinyje apsilankys 70-osios Tarptautinės kompozitorių tribūnos (radijo prodiuserių forumo, šiemet vyksiančio Vilniuje) dalyviai.

Gegužės 17 d., du koncerto su choreografine uodega „The Urban Tale of a Hippo“ kūrybinės komandos nariai – Andrius Katinas ir Marta Finkelštein, bei prodiuserė Ana Ablamonova pristatys šį kūrinį tarptautinio konkurso „Music Theatre NOW“ laureatų suvažiavime (kūrinys į geriausių darbų šešetuką buvo išrinktas šių metų sausį), kuris vyks kasmet Roterdame rengiamame šiuolaikinio muzikos teatro festivalyje „O. Festival“. Pristatymas vyks kaip performatyvi paskaita ir diskusija; į renginį atvyks daug naujosios operos žanru besidominčių kuratorių, prodiuserių, teatrų ir festivalių vadovų iš viso pasaulio

Gegužės 25 d., „Operomanijos“ prodiuserė Ana Ablamonova skaitys paskaitą Madride, Nacionaliniame dramos centre (Centro Dramático Nacional). Paskaitoje bus pristatyta organizacijos veikla, taip pat šiuolaikinio muzikos teatro, kūrybinio prodiusavimo specifika. O gegužės 26 d., kartu su šio centro atstovais, dalyvaus kūrybinių idėjų pitchinguose, kuriuose bus atrinkti keli sumanymai, vėliau bus padedama autoriams juos išplėtoti.

Gegužės 27-29 d., taksofono operos „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“ komanda darbuosis garso įrašų studijoje, kurioje įrašys spektaklio muziką būsimai vinilinei plokštelei. O kūrinys į sceną sugrįš jau šį rudenį.

Taip pat rengiamasi naujo kūrinio premjerai, kuri Vilniuje įvyks birželio 7 d., Kultūros nakties programoje. „Absorbtio“ (aut. Agnė Ambrozaitytė-Šumilė, Edvardas Šumila, Dominykas Digimas, Dainius Liškevičius, Morta Nakaitė) – tai kūrinys dvejiems operos namams. Tai – dar viena „Operomanijos“ ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vykdomo šiuolaikinės operos projekto „Operos genomas“ premjera. Žiūrovų registracija į renginį bus paskelbta birželio pradžioje.

Labai lauksime Jūsų renginiuose!

.