Valstybinis Šiaulių dramos teatras ir „Operomanija“ kviečia kūrėjus eksperimentuoti

2023 12 22

Valstybinis Šiaulių dramos teatras (VŠDT) ir Vilniaus miesto šiuolaikinio muzikos teatro kompanija „Operomanija“ kviečia kūrėjus teikti pasiūlymus šiuolaikinio tarpdisciplininio scenos meno kūrinio idėjos konkursui. Organizacijos ketina suvienyti resursus, kompetencijas ir turimus ryšius realizuodamos įvairių sričių menininkų sumanymus, orientuotus į naująjį muzikos teatrą, tarpdisciplininį meną, šiuolaikinę operą. Projektas bus įgyvendinamas dviem etapais: 2024 m. – idėjos plėtojimas ir rezidencijos, 2025 m. – išplėtoto sumanymo realizavimas.

Kviečiame kompozitorius, poetus, dramaturgus, režisierius, scenografus, architektus ar kitų profesijų menininkus / jų kūrybines komandas teikti pasiūlymus. Gautas idėjas vertins komisija, sudaryta iš VŠDT ir „Operomanijos“ atstovų. Atrinktų idėjų autoriai vasario antroje pusėje bus pakviesti individualiems pokalbiams. Du pasirinkti sumanymai 2024 m. bus plėtojami keliose įvairaus formato rezidencijose ir pristatyti kaip eskizai. Galiausiai vienas iš jų bus pilnai išplėtotas ir įgyvendintas. Kūrinio premjeros numatomos 2025 m. Šiauliuose ir 9-ojo Šiuolaikinės operos festivalio NOA (Naujosios operos akcija) programoje Vilniuje. 

Tarptautinio konkurso, skirto profesionaliems kūrėjams, sąlygos:

  • Kūrybinių idėjų mastas, kūrėjų amžius, tautybė, pilietybė ar kūrybinės pažiūros nėra ribojamos.
  • Plėtojant sumanymą, pageidautina numatyti Valstybinio Šiaulių dramos teatro trupės aktorių įtraukimą. Taip pat galimi bendradarbiavimai su kviestiniais atlikėjais ar jų kolektyvais (ruošiant sumanymo pasiūlymą rekomenduojame susipažinti su Šiaulių m. / regiono kolektyvų ir atlikėjų įvairove).
  • Su sceniniam įgyvendinimui atrinkto eskizo autoriais bus pasirašomos sutartys, kuriose numatomi kūrėjų ir užsakovų įsipareigojimai, kūrėjams mokami honorarai. Konkurso organizatoriai dengs rezidencijų (2024 m.) ir pastatymo (2025 m.) išlaidas.
  • Visi projekto dalyviai bus informuoti apie pirminės atrankos rezultatus. Organizatoriai įsipareigoja neviešinti projektui teikiamos informacijos, autorių idėjų etc.
  • Garantuojame, kad įgyvendinimui neatrinktos idėjos nebus plėtojamos ar bet kuriuo kitu būdu naudojamos be autorių sutikimo. Autorių pateiktos idėjos lieka jų nuosavybė.

Idėjas kviečiame teikti iki 2024 m. vasario 10 d. užpildžius anketą ČIA.

.