„Auksinių scenos kryžių“ nominantų saraše – ir „Operomanijos“ pavadinimas

2023 03 09

„Auksinių scenos kryžių“ komisija iš 102 pateiktų pasiūlymų išrinko nominantus: šiemet dėmesys skiriamas ne tik geriausiems kūrėjams, bet ir teatro įvairovei. Nominantų sąraše „Operomanijos“ vardas įrašytas net tris kartus.

Aktorių ansamblio kategorijoje į „Auksinį scenos kryžių“ pretenduoja muzikinio performanso „Sporto grupė“ atlikėjai (Vaidas Bartušas, Denisas Kolomyckis, Justina Mykolaitytė, Agnė Semenovičiūtė, Jūra Elena Šedytė, Gintarė Šmigelskytė).

Geriausių dramaturgų nominacijoje – kūrėjas Žygimantas Kudirka, įvertintas už dramaturgiją korporatyvinei distopijai / probiotinei ekotopijai balsams „Puikus naujas kūnas“.

Šiemet pirmąkart ne išsyk skelbiamas „Boriso Dauguviečio auskaro“ laureatas, o visi komisijos pastebėti ir įvertinti pretendentai į šį apdovanojimą, skiriamą už naujų sceninės raiškos formų paraiškas. Tarp nominantų – ir „Operomanijos“ prodiuserė Ana Ablamanova.

„Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimais ir premijomis siekiama įvertinti profesionaliojo scenos meno srities kūrėjų, tyrėjų ir kitų meno srities darbuotojų reikšmingiausius praėjusių metų darbus ir išskirtinius profesinius nuopelnus.

Konkursui pateiktus darbus vertino: Margarita Alper, Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė, Eglė Gudžinskaitė, Sigita Ivaškaitė, Monika Jašinskaitė, Lina Klusaitė, Martynas Petrikas, Evgeniya Shermeneva  ir Janina Stankevičienė.

Kovo 26 dieną, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, iškilmingoje ceremonijoje laureatams bus įteikti atminimo ženklai „Auksiniai scenos kryžiai“ ir „Boriso Dauguviečio auskaras“.

.