Roterdame pristatytas kūrinys „The Urban Tale of a Hippo“

2024 05 18

Šiuolaikinio muzikos teatro atstovus vienijančios tarptautinės organizacijos „Music Theatre NOW“ (MTN) susitikime Roterdame, gegužės 17 dieną buvo pristatytas ir kūrinys iš Lietuvos – koncertas su choreografine uodega „The Urban Tale of a Hippo“.

Tarptautinės komandos (aut. Panayotis Kokoras, Andrius Katinas, Nanni Vapaavuori, Morta Nakaitė ir ansamblis „Synaesthesis“; prodiuseris „Operomanija“) sukurtas darbas šių metų sausio mėnesį buvo paskelbtas laureatu 6-ajame šiuolaikinio muzikos teatro, naujosios operos konkurse „Music Theatre NOW“, jis tapo vienu iš TOP šešetuko geriausių kūrinių 2023 metais. Šis konkursas organizuojamas bendradarbiaujant to paties pavadinimo platformai (MTN) ir Tarptautiniam teatro institutui (ITI – International Theatre Institute); konkurso tikslas – atrasti naujus, įdomius šiuolaikinio muzikos teatro darbus, kūrybines komandas bei autorius ir suteikti jiems galimybę prisistatyti tarptautinei auditorijai.

Laureatų darbų pristatymams skirtoje sesijoje Roterdame kūrinį „The Urban Tale of a Hippo“ pristatė vienas iš koncerto su choreografine uodega bendrakūrėjų – šokio menininkas Andrius Katinas. Kiti penki konkurso laureatai – tai autoriai iš Belgijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Pietų Afrikos / Vokietijos ir Belgijos / Jungtinės Karalystės / Egipto.

Koncerto su choreografine uodega „The Urban Tale of a Hippo“ (liet. „Urbanistinė pasaka apie begemotą, arba Urbanistinė begemoto uodega“) premjera įvyko 2022 m. spalį, 8-ajame šiuolaikinės operos festivalyje NOA (Naujosios operos akcija).  

Platformos „Music Theatre NOW“ susitikimas jau ne pirmąkart rengiamas Roterdame, čia vykstant kasmetiniam scenos menų festivaliui „O. – Festival for Opera. Music. Theatre.“, ir jau tapo tarsi šio festivalio dalimi, į kurį gausiausiai susirenka tikslinė auditorija – šiuolaikinės operos naujovėmis besidomintys ir šioje srityje dirbantys kūrėjai bei prodiuseriai. Roterdame vieši ir Vilniaus miesto šiuolaikinio muzikos teatro kompanijos „Operomanija“ vadovė, prodiuserė Ana Ablamonova.

Gegužės 16-26 dienomis vykstantis festivalis „O. Festival“, kaip ir kasmet, siūlo dešimtis šiuolaikinio scenos meno, performanso, įvietinto pobūdžio renginių įvairiuose Roterdamo erdvėse – ne tik teatro ar koncertų salėse, bet ir po atviru dangumi, nuo miesto centro nutolusiuose mikrorajonuose. Lietuvos publika jau turėjo galimybę susipažinti su keliais konkurso „Music Theatre NOW“ laureatų kūriniais šiuolaikinės operos festivalyje NOA. 2015 m. čia buvo pristatyta audiovizualinė paukščių stebėjimo kelionė „Flyway“ (Australija), o 2022 m., Vilniuje, didelio žiūrovų ir palankaus kritikų dėmesio sulaukė ukrainiečių kompanijos „Opera Aperta“ archeologinė opera „Chornobyldorf“ (aut. Romanas Grygorivas, Illia Razumeiko). Būtent šių kūrėjų naujausias darbas – geoistorinis spektaklis apie motiną Žemę GAIA-24 – gegužės 16 d. atidarė „O. Festival“.

.