Madride pristatyta „Operomanijos“ veikla ir atrinktos dviejų kūrinių idėjos tolimesniam bendradarbiavimui

2024 05 27

Gegužės 25 dieną, „Operomanijos“ prodiuserė Ana Ablamonova ir kultūros komunikacijos strategė Stefanija Jokštytė lankėsi Madride, Nacionaliniame dramos centre (Centro Dramático Nacional), kur vedė kūrybinę paskaitą ir pristatė organizacijos veiklą bei šiuolaikinio muzikos teatro kūrybos, kūrybinio prodiusavimo ypatumus.

Nacionalinis dramos centras pakvietė atvykti ir su šiuolaikinių menų lauke dirbančiais ispanais pasidalyti patirtimi, nekonvencionaliu požiūriu į operos žanro tarpdiscipliniškumą, konkrečiais „Operomanijos“ prodiusuotų darbų pavyzdžiais atskleisti jo atvirumą kūrybiniams eksperimentams. Po paskaitos-pristatymo vyko klausimų ir atsakymų sesija.

O gegužės 26-ąją ispanų kūrėjai idėjų pitchinge pristatė savo sumanymus. Prodiuserė A. Ablamonova kartu su Nacionalinio dramos centro vadovais atrinko du sumanymus, kurių autoriams bus suteikta visokeriopa pagalba juos išplėtoti. Tokia kūrybinių idėjų atranka ir tolimesnis mentoriavimas yra nauja ir šioje įstaigoje dar neišbandyta bendradarbiavimo forma.

Pirma atrinkta idėja – tai menininkės Irene Martín Guillén „dainos iš turgaus“: naujo muzikinio kūrinio inspiracija tapo ilgametė, folkloro paveldu tapusi tradicija – iki XX a. vidurio Ispanijos turguose prekeiviai apdainuodavo savo produkciją. Antras pasirinktas sumanymas priklauso dramaturgui, režisieriui, aktoriui, prodiuseriui Luisui Sorollai, kurį jis ketina įgyvendinti kartu su bendrakūrėjais, atstovaujančiais šiuolaikiniam cirkui ir baroko muzikos atlikimo menui.

Artimiausiu metu su atrinktų idėjų autoriais bus pradėta bendradarbiauti nuotoliu. Ana Ablamonova, kaip kūrybinė prodiuserė, juos konsultuos, lydės kūrybiniame procese. Naujųjų darbų eskizus numatoma pristatyti 2024-2025 m. sezone, tuomet paaiškės ir jų tolimesnis likimas.

.