„Operomanijos“ perpetuum mobile intensyviai suksis ir vasarą: kūrybiniai procesai, garso įrašai ir naujos gastrolių kryptys

2023 05 31

Gegužė buvo intensyvi gastrolėmis ir gausi užsienio ryšiais. Mėnesio pradžioje naujas pažintis mezgėme su Prancūzijos ir kitų šalių prodiuseriais bei kuratoriais pirmojoje Lietuvos scenos menų platformoje, kurioje buvo įvairiais formatais pristatyta „Operomanijos“ prodiusuojama kūryba. Platformos tikslas – pasirengti 2024-aisiais vyksiančiam Lietuvos kultūros sezonui Prancūzijoje. „Operomanijos“ prodiusuojami darbai sudomino daug užsienio atstovų, atvykusių ne vien iš Prancūzijos, bet ir kitų šalių. Tad apie naujas įvairių repertuaro kūrinių gastrolių kryptis pranešime jau netrukus.

Gegužės 10-ąją koncertinė programa „Late Junctions“ viešėjo Tel Avive (Izraelyje), Felicjos Blumental tarptautiniame muzikos festivalyje. Modernioje Tel Avivo meno muziejaus aplinkoje skambėjo nuo baroko klasikos iki šiuolaikinės žymiausių pasaulio kūrėjų muzikos bei lietuvių kompozitorių kūriniai.

Toliau gegužės maršrutai vedė kasmetine kryptimi – į Roterdamo „O. Festival“ – vieną didžiausių šiuolaikinio muzikos teatro festivalių pasaulyje. Čia, Rotterdamse Schouwburg teatro scenoje, du kartus parodytas muzikinis performansas „Sporto grupė“. Tai buvo pirmos „Sporto grupės“ užsienio gastrolės. Jos praėjo sėkmingai, kūrinys sudomino kitų užsienio festivalių atstovus ir buvo šiltai sutiktas vietinės publikos.

Į Roterdamą vyko ir 8-ojo festivalio NOA (Naujosios operos akcija) recenzijų konkurso nugalėtojas Jurgis Kubilius; kelionė į „O. Festival“ – tai šio konkurso laureato prizas. Jurgio įspūdžius ir šiųmetės Roterdamo festivalio programos vertinimą jau galite skaityti „Menų faktūroje“ publikuotoje apžvalgoje, ją rasite čia.

Gegužės 27-ąją, Klaipėdoje vykstančio tarptautinio teatro festivalio „TheATRIUM“ lietuviškoje vitrinoje, užsienio kritikų ir prodiuserių auditorijai prisistatė korporatyvinė distopija / probiotinė ekotopija balsams „Puikus naujas kūnas“. Kūrinys skambėjo Klaipėdos dramos teatro Didžiojoje salėje.

Birželį toliau pratęsime maršrutą už sostinės ribų – pirmą kartą opera „Geros dienos!“ skambės Šiauliuose: birželio 11 d., spektaklis du kartus bus rodomas Šiaulių dramos teatre, scenos menų festivalyje „Teatrodromas“.

Vasaros sezonu „Operomanijos“ perpetuum mobile ir toliau suksis intensyviai – jau generuojamos naujų kūrinių idėjos, vyksta kūrybiniai procesai, įrašai naujoms vinilinėms plokštelėms, žvalgomos naujos teritorijos. Liepą ir rugpjūtį numatytos kūrinių gastrolės Lenkijoje ir Latvijoje.

O naujausia džiugi žinia organizaciją pasiekė ką tik: gegužės pabaigoje „Operomanija“ priimta į operos teatrus ir kompanijas vienijančios tarptautinės asociacijos „Opera Europa“ tinklą.

.