Lietuviški muzikiniai paveikslėliai skambės Strasbūre

2023 11 10

Muzikiniai paveikslėliai iš Lietuvos televizijos archyvų „Radvila Darius, Vytauto“ išvyko į savo pirmąsias užsienio gastroles – kūrinys dalyvaus lapkričio 10–18 dienomis vyksiančioje jaunųjų Europos scenos meno kūrėjų platformoje Strasbūre (Prancūzijoje).

Lapkričio 10 ir 11 dienomis muzikiniai paveikslėliai bus tris kartus rodomi teatre Le Maillon, o lapkričio 10 d., po pasirodymo vyks kūrėjų susitikimas su publika, kurį moderuos teatro meno vadovė Barbara Engelgardt. Nors muzikinių paveikslėlių „Radvila Darius, Vytauto“ autorius Karolis Kaupinis – anaiptol ne debiutantas ir jau plačiai žinomas kaip kino menininkas, tačiau šis kūrinys yra jo pirmas darbas scenos menų lauke, tad bus pristatomas programoje kartu su kitų jaunų, talentingų kūrėjų iš Belgijos, Šveicarijos ir Prancūzijos taip pat  vienais pirmųjų scenos darbų.

Muzikinių paveikslėlių iš Lietuvos televizijos archyvų kūrybinė komanda: Karolis Kaupinis, Birutė Kapustinskaitė, Goda Palekaitė, Arnas Mikalkėnas, Kristupas Gikas, Kazimieras Jušinskas, Dominykas Snarskis, Simonas Kaupinis, Ervinas Gresevičius, Julius Kuršys, Ignas Juzokas.

Šis „Operomanijos“ prodiusuojamo kūrinio pristatymas Strasbūre – tai tarsi įžanga į 2024-aisiais vyksiantį Lietuvos kultūros sezoną Prancūzijoje, kuriame numatytos intensyvios ir kitų darbų gastrolės po skirtingas šios šalies scenas.

.