Lapkritis „Operomanijos“ prodiusuojamiems kūriniams bus gastrolių mėnuo, kurio maršrutas nusidrieks per Strasbūrą (Prancūziją), Hadersfildą (Jungtinę Karalystę) ir baigsis Šiauliuose. Taip pat lapkritį vyks ir muzikinio performanso „Sporto grupė“ garso įrašai būsimai vinilinei plokštelei; tęsiamos spalį suburto „Sodo 2123“ choro repeticijos.
Lapkričio repertuaras:
Lapkričio 10 ir 11 d. – „Radvila Darius, Vytauto“; Maillon, Grande Salle (Strasbūras, Prancūzija).
Lapkričio 20 d. – „Navigacijos“ (iš „Blogų orų“ serijos); Hadersfildo rotušė (Hadersfildas, Jungtinė Karalystė).
Lapkričio 29 d. – „Sporto grupė“; Valstybinis Šiaulių dramos teatras, festivalis „Virus“.
Na, o į žiemą – gruodžio 1, 2 ir 3 d. – įžengsime su pustrečių metų brandinta premjera – taksofono opera „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“ (režisierė ir dramaturgė Kamilė Gudmonaitė, kompozitorius Dominykas Digimas, scenografė ir vaizdo projekcijų koncepcijos autorė Barbora Šulniūtė; tai yra „Operomanijos“ ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bei Lietuvos nacionalinio dramos teatro koprodukcija).
Kūrinį inspiravo Japonijoje nutikusi istorija, kai vyras, netekęs savo mylimo pusbrolio, įsirengė telefono būdelę, kad gedėdamas galėtų jam „paskambinti“ ir išsakyti savo mintis, o žodžiai būtų „išnešioti vėjo“. Po 2011 m. įvykusio cunamio ši būdelė tapo simboline skambučių prarastiems artimiesiems vieta. Opera sukurta remiantis žmonių pasidalytomis mintimis savo artimiesiems, išsakytomis taksofone, kuris nuo 2022 m. kovo 1 d., praėjus vos savaitei po Rusijos pradėto karo Ukrainoje, buvo įkurdintas prie Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro. Žmonės buvo kviečiami užsukti ir „paskambinti“ tiems, kuriems nespėjo ar nedrįso išsakyti savo jausmų ar apmąstymų. Visų autentiškų istorijų garso įrašai tapo operos „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, o dabar jau per vėlu“ libreto pagrindu. Plačiau skaitykite ČIA.