„Navigacijos“ blogus orus skleis Hadersfildo rotušėje

2023 11 20

Lapkričio 20 dieną, barokinio teatro triukšmų mašinų performansas „Navigacijos“ (iš „Blogų orų“ serijos) vieši Hadersfilde, Jungtinėje Karalystėje. Kūrinys bus pristatytas viename svarbiausių Europos naujosios muzikos festivalių „hcmf//“, vykstančiame jau 46-ąjį kartą, kuriame nuskambės ir daugiau garso menininko Arturo Bumšteino kūrinių.

Lietaus, vėjo ir griaustinio stichijas „Navigacijos“ kels įspūdingos architektūros istorinėje, XIX a. menančioje Hadersfildo rotušėje – čia žiūrovų salės erdvė pavirs aikštele Ernesto Volodzkos suprojektuotoms barokinio teatro triukšmų mašinoms, valdomoms penkių atlikėjų: Gičio Bertulio, Gailės Griciūtės, Gretos Grinevičiūtės, Alano Gurino ir Ievos Rižės.

Lietuviška programa festivalyje „hcmf//“ pristatoma jau antrą kartą; ją įgyvendinti padeda Lietuvos kultūros institutas, kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Ūla Tornau ir Lietuvos muzikos informacijos centras. Festivalio atidarymo vakarą jau nuskambėjo pirmoji festivalio užsakymu sukurta premjera – Arturo Bumšteino „Stand-by for Minna“, skirta vargonams ir elektronikai. Kūrinį inspiravo Hadersfildo universiteto muzikos archyvuose Bumšteino atrastas filmas apie kompozitorę Minną Keal, jo naujoje kompozicijoje skamba ir šios autorės kūrinio fragmentai. Festivalio programoje, greta Europos šalių kūrėjų ir svečių iš Tailando, Indonezijos, Libano, Brazilijos pristatomų kompozicijų, taip pat nuskambės ir kitų lietuvių menininkų – Liudo Mockūno, Žibuoklės Martinaitytės, Egidijos Medekšaitės, Ramūno Motiekaičio, Jurgos Šarapovos ir Juliaus Aglinsko kūriniai.

Festivalis kasmet suburia tarptautinę publiką, pritraukia šiuolaikinio meno kuratorių, inicijuoja naujų kūrinių gimimą, tampa palankia erdve užmegzti ryšius ir bendradarbiavimo projektus.

.