Daugiau kaip 80 renginių, gastrolės Bolonijoje ir vinilas

2023 01 30

„Operomanijos“ svetainėje (repertuaro skiltyje) jau paskelbta artimiausiu metu, t. y. vasario-gegužės mėnesiais vyksiančių renginių programa Lietuvoje. Šiuo laikotarpiu skirtingose Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos salėse numatyta parodyti didžiąją dalį „Operomanijos“ repertuaro kūrinių, iš viso – daugiau kaip 80 rodymų!

Renginių maratoną pradės vasario 8 d. pirmą kartą į Kauno miesto kamerinio teatro salę atvyksianti garso instaliacija-performansas „Olympian Machine“ (aut. Arturas Bumšteinas). Taip pat jau kitą dieną – vasario 9-ąją – kūrinys susitiks su Vilniaus publika „Menų spaustuvėje“.

Kovo 2 d., Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje, du kartus bus parodytas vienas naujausių „Operomanijos“ prodiusuojamų darbų – korporatyvinė distopija / probiotinė ekotopija balsams „Puikus naujas kūnas“ (aut. Arturas Bumšteinas, Žygimantas Kudirka), o gegužę šis kūrinys viešės tarptautiniame festivalyje Klaipėdoje.

Kovo 8 d., „Menų spaustuvėje“, taip pat du kartus bus rodomas iki šiol tik 8-ojo NOA festivalio publikai matytas ir girdėtas muzikinis performansas „Sporto grupė“ (aut. Gabrielė Labanauskaitė, Gailė Griciūtė, Viktorija Damerell, Greta Štiormer, Sholto Dobie), atskleidžiantis netikėtais instrumentais – sporto salėje naudojamų treniruoklių ir vargonų hibridais – atliekamą performatyvią muzikinę kompoziciją.

Įpavasarėjus (kovo pabaigoje, balandį ir gegužę), net 17 vakarų vyks kelionės garsu, laiku, istorijomis ir Vilniaus senamiesčiu – tai garso patirtis Vilniaus gete „Glaistas“ (aut. Rimantas Ribačiauskas, Mantas Jančiauskas, Jūra Elena Šedytė, Andrius Šiurys). Kiekvieną vakarą nuo Žydų kultūros ir informacijos centro į pasivaikščiojimus po dingusį Vilnių pajudės net 4 grupelės, sekdamos juos lydinčius vedlius ir balsus ausinėse.

Balandžio 21 d., į „Menų spaustuvę“ žiūrovus du kartus tą patį vakarą suburs Lietuvos publikos pamėgta opera „Geros dienos!“ (aut. Vaiva Grainytė, Lina Lapelytė, Rugilė Barzdžiukaitė).

Gegužės 4 d., Dūmų fabrike į gamtos stichijų verpetus įsuks barokinio teatro triukšmų mašinų performansas „Navigacijos“ (iš „Blogų orų“ serijos“; aut. Arturas Bumšteinas). Kūrinys rodomas bendradarbiaujant su „Kala Sound System“.

Taip pat kviečiame toliau sekti „Operomanijos“ repertuaro naujienas, nes kovą ir gegužę į sostinės kultūros komplekso „Sodas 2123“ Aktų salę sugrįš ir praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio nuotaikas primins muzikiniai paveikslėliai iš Lietuvos televizijos archyvų „Radvila Darius, Vytauto“ (aut. Karolis Kaupinis, Birutė Kapustinskaitė, Arnas Mikalkėnas, Goda Palekaitė). O bilietus į visus išvardytus renginius kviečiame įsigyti platformoje Bilietai.lt.

Norime pasidžiaugti, kad „Operomanija“ metus pradeda ir užsienio gastrolėmis – „Geros dienos!“ jau visai netrukus viešės Bolonijoje, Italijoje. Vasario 3-5 d., ši lietuvių kūrėjų opera dalyvaus „Bologna Art City 2023“ bienalėje, kurioje pristatoma kaip „ypatingas projektas“. Kūrinys keturis kartus bus parodytas šiuolaikiniams scenos menams skirtame Teatri di Vita.

Turime naujienų ir šiuolaikinio muzikos teatro melomanams bei komiksų gerbėjams! Po ilgo ir sudėtingo, net kelerius metus trukusio kūrybos, gamybos ir tobulinimo proceso, jau vasarį „Operomanijos“ viniloteką papildys dar spaustuvės dažais kvepianti komiksų operos „Alfa“ (aut. Dr. GoraParasit, Albertas Navickas, Gabrielė Labanauskaitė) vinilinė plokštelė-komiksų knyga.

Pirmieji komiksų operos „Alfa“ vinilą-knygą apžiūrėti ir įsigyti galės vasario 23-26 d. vyksiančios „Vilniaus knygų mugės“ lankytojai. „Operomanijos“ stendas (Nr. 1.15) įsikurs Muzikos salėje, šalia „Pokalbių scenos“. Čia bus parduodamos ir kitos „Operomanijos“ išleistos vinilinės plokštelės. Stende bus įkurta improvizuota sporto salė, kurioje visus atvykusius kviesime išbandyti, kaip veikia muzikinio performanso „Sporto grupė“ originalūs instrumentai: vargonais-treniruokliais galėsite išsyk ir pagroti, ir patreniruoti raumenis. Taip pat bus galima plačiau susipažinti su artimiausio pusmečio renginiais ir daugiau sužinoti apie „Operomanijos“ prodiusuojamus kūrinius.

Netrukus su jumis pasidalinsime ir kitomis naujienomis, vyksta naujų kūrinių kūrybos procesai, bet apie tai plačiau papasakosime kituose naujienlaiškiuose. O dabar labai kviečiame apsilankyti jau paskelbto „Operomanijos“ artimiausio pusmečio repertuaro renginiuose!

.