Taksofono operos premjera Vilniuje ir gera diena Vilkaviškyje

2023 12 01

Prasidedant paskutiniam metų mėnesiui – gruodžio 1, 2 ir 3 dienomis – „Operomanija“ kartu su Lietuvos nacionaliniu dramos teatru (LNDT) ir Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru kviečia į premjerą – taksofono operą „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“ (aut. Kamilė Gudmonaitė, Dominykas Digimas, Barbora Šulniūtė). Spektaklis rodomas LNDT Didžiojoje salėje ir kartu žymi jos atidarymą po ilgo renovacijos etapo. Kadangi visas tris dienas į vakarinius (18.30 val.) premjeros rodymus bilietai buvo greitai išpirkti, paskelbtas papildomas dieninis spektaklis gruodžio 2 d., šeštadienį, 15.30 val., į kurį bilietų taip pat jau nebėra.

Kviečiame susipažinti su taksofono operos žanru, kūrinio idėjos inspiracijomis bei muzikiniais ypatumais ir skaityti pokalbius su premjeros „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“ kūrėjais:

Dramaturge ir režisiere Kamile Gudmonaite – ČIA;
Kompozitoriumi Dominyku Digimu, muzikos vadovu ir dirigentu Ričardu Šumila, chormeisteriu Povilu Butkumi – ČIA.

Belaukiant premjeros taip pat kviečiame žvilgterėti į jos užkulisius – trumpuose video reportažuose apie unikalią, bendradarbiaujant net trims organizacijoms gimusią koprodukciją, pasakoja tie, kurie prisidėjo prie šios operos įgyvendinimo.

Po lapkritį įvykusių „Operomanijos“ prodiusuojamų kūrinių gastrolių Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje, šių metų maršrutus užbaigsime sugrįždami į Vilkaviškį. Gruodžio 7 d., 18 val., Vilkaviškio kultūros centre bus rodoma opera 10-čiai kasininkių, prekybos centro garsams ir fortepijonui „Geros dienos!“ (aut. Vaiva Grainytė, Lina Lapelytė, Rugilė Barzdžiukaitė). Laukiame Jūsų!

.