„Operomanijai“ suteiktas Vilniaus miesto kultūros organizacijos statusas

2022 12 15

Vilniaus savivaldybė paskelbė dvylika konkurso laimėtojų, atstovaujančių sostinėje veikiančioms scenos menų, vizualiųjų menų, muzikos ir kino sričių įstaigoms, kurioms suteikiamas Vilniaus miesto kultūros organizacijos statusas. Tarp jų – ir pirmosios vietos laimėtoja scenos menų kategorijoje – viešoji įstaiga „Operomanija“, kuriai suteiktas Vilniaus miesto šiuolaikinio muzikos teatro prodiuserių kompanijos „Operomanija“ vardas.

Šis statusas organizacijoms suteikiamas trejiems metams, o jo galiojimo laikotarpiu konkurso pirmųjų vietų laimėtojams kasmet iš Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto skiriama po 50 tūkst. eurų. Konkurso laimėtojai skatinami atstovauti Vilniaus miestui tarptautiniuose festivaliuose ir projektuose, garsinti Vilniaus vardą, inicijuoti ugdymo ir edukacines programas, atsigręžti į jautrias socialines grupes, į kūrybinę veiklą įtraukti jaunuosius kūrėjus. Taip pat Vilniaus miesto savivaldybė nuo šiol skirs mokestines lengvatas sostinės reprezentacinių kultūros įstaigų mecenatams – taip bus skatinama prisidėti prie paramos plėtojant ir aktyvinant kultūros lauką.

Jau penkiolika metų aktyviai ir kryptingai šiuolaikinio scenos meno lauke kūrybinę veiklą vykdanti „Operomanija“ šį naują organizacijos statusą priima kaip įvertinimą ir kartu įpareigojimą toliau siekti aukštos meninės bei organizacinio darbo kokybės, prisidėti prie miesto kultūrinio gyvenimo įvairovės, atstovauti sostinei tarptautiniu lygmeniu.

Įgytas statusas kartu išreiškia ir palaikymą nuolatinių abejonių kelyje. Džiaugiamės, kad šis statusas nulėmė ne tik nuo šiol kiek ilgesnį organizacijos pavadinimą, bet ir solidžią finansinę paramą trejų metų laikotarpiui. Tai mums suteikia daugiau galimybių augti ir plėtoti šiuolaikinio muzikos teatro, naujosios operos meną. Maloniai nuteikė ir Vilniaus miesto savivaldybės sudaryta palankesnė galimybė sudominti mecenatus, kuriems už paramą būtų suteiktos mokestinės lengvatos. Regis, tai išties gali tapti išmania priemone, galinčia pramušti anksčiau sunkiai pajudinamus nekomercinio meno paramos ledus. Tikrai pabandysime, nes turime idėjų, tik ne visada atrandame pakankamai resursų visoms geroms idėjoms įgyvendinti, tad privalu pasinaudoti šia galimybe,

– teigia „Operomanijos“ vadovė Ana Ablamonova.
.