Knygų mugėje „Operomanija“ kviečia įsigyti vinilų, sužinoti apie būsimus renginius ir išbandyti vėjo mašiną

2022 02 23

Vasario 24–27 dienomis, 22-ojoje Vilniaus knygų mugėje (parodų ir kongresų centre LITEXPO, Vilniuje) pirmą kartą dalyvaus prodiuserinė ir leidybinė kompanija „Operomanija“ – jos stendas (Nr. 1.38) įsikurs Muzikos salėje.

Visas keturias mugės dienas „Operomanijos“ stende lankytojų lauks kompanijos prodiuserė Ana Ablamonova.

Pagaliau susikaupė solidi šiuolaikinio muzikos teatro kūrinių vinilinių plokštelių fonoteka, kurią galime pristatyti ir pasiūlyti įsigyti plačiajai auditorijai. Be to, stende bus dalijamasi  informacija apie artėjančius „Operomanijos“ renginius, kurių kovo ir balandžio mėnesiais bus ypač gausu – numatytas visas „the best of“ kūrinių maratonas: „Geros dienos!“, „Confessions“, „Alfa“, „Glaistas“, „Audiokaukas“, „Olympian Machine“ bei „Radvila Darius, Vytauto,

– pasakojo Ana Ablamonova.

Mugės lankytojai kviečiami ne tik pamatyti, bet ir vietoje per ausines pasiklausyti keturių „Operomanijos“ išleistų vinilinių plokštelių: operos „Geros dienos!“ (aut. Vaiva Grainytė, Lina Lapelytė, Rugilė Barzdžiukaitė), garso vaidinimo „Audiokaukas“ (aut. Arturas Bumšteinas), garso koliažo „Bad Weather Long Play“ (aut. Arturas Bumšteinas) ir pačios naujausios, ką tik garso įrašo formatu išleistos šokio operos „NO AI DI“ (aut. Rita Mačiliūnaitė, Erika Vizbaraitė).

„NO AI DI“ – tai 2010 metais, 3-ajame „Naujosios operos akcijos“ festivalyje pirmąkart parodyta šokio opera, dabar pristatoma ir garso įrašo forma. Plokštelė šiuo metu kaip tik pasiekė paskutinę rengimo stadiją – ji jau pakuojama spaustuvėje, tad mugės lankytojai galės pirmieji pačiupinėti ir išgirsti naująjį produktą.

Po premjeros spektaklis „NO AI DI“ buvo parodytas tik pusantro karto. Ir nors kūrinys yra išties stiprus, to meto aplinkybės buvo nepalankios dažniau rodyti šiuolaikinio muzikos teatro kūrinius. 2020-aisiais Lietuvos muzikos informacijos centras inicijavo kompozitorės Ritos Mačiliūnaitės teatrui sukurtos muzikos kompaktinės plokštelės leidybą ir tuomet paaiškėjo, kad teks iš naujo įrašyti „NO AI DI“ ištraukas. Tai paskatino, prabėgus dešimtmečiui nuo premjeros, įrašyti ir įamžinti visą operą – kartu tai ir galimybė „grąžinti skolą“ scenoje pernelyg trumpai gyvavusiam kūriniui. Surinkome premjerai beveik identišką atlikėjų sudėtį ir štai, rankose tuoj pat turėsime dar vieną šiuolaikinės lietuviškos operos įrašą,

– pasakojo Ana Ablamonova.

„Operomanijos“ stende lankytojai patys galės išbandyti ir tikrą triukšmo mašiną, imituojančią vėjo skleidžiamus garsus, pagamintą remiantis autentišku barokinės scenos mašinerijos pavyzdžiu. Būtent tokia pati, tik didesnių gabaritų vėjo mašina „pozavo“ ir vienos iš vinilinių plokštelių – „Bad Weather Long Play“ – viršeliui. Visi susidomėjusieji šia atrakcija „Operomanijos“ stende galės sužinoti ne tik, kaip ši mašina pasitelkta šiuolaikiniame muzikos teatre, bet ir plačiau išgirsti apie kitas barokinės triukšmo mašinos „giminaites“, pavyzdžiui, leidžiančias sukurti lietaus ir audros akustinio įspūdžio efektus.

Taigi „Operomanija“ nekantriai laukia susitikimo su Knygų mugės lankytojais: čia iš pirmų lūpų galėsite sužinoti apie artimiausius kompanijos renginius, išbandyti vėjo mašiną, pasiklausyti ir įsigyti šiuolaikinio muzikos teatro kūrėjų vinilinių plokštelių. Už vinilines plokšteles bus galima atsiskaityti banko kortele.

.