„Begemoto“ pergalė, „Glaisto“ vinilas ir pavasario repertuaras

2024 01 30

Metus pradėjome džiugia žinia, atkeliavusia iš Tarptautinio teatro instituto ir organizacijos „Music Theatre NOW“, kurių surengtame to paties pavadinimo 6-ajame tarptautiniame šiuolaikinio muzikos teatro konkurse laureatu tapo koncertas su choreografine uodega „The Urban Tale of a Hippo“ (aut. Panayotis Kokoras, Andrius Katinas, Nanni Vapaavuori, Morta Nakaitė, ansamblis „Synaesthesis“). Šio konkurso nugalėtojams atsiveria galimybės būti pastebėtiems užsienio festivalių organizatorių ir meno kuratorių bei išvykti tarptautinių gastrolių.

„The Urban Tale of a Hippo“ (liet. „Urbanistinė pasaka apie begemotą, arba Urbanistinė begemoto uodega“) premjera Vilniuje įvyko 2022-ųjų spalį, 8-ajame šiuolaikinės operos festivalyje NOA (Naujosios operos akcija). Šį pavasarį „begemotas“ vėl sugrįš į sostinės Dūmų fabriką: renginiai vyks balandžio 24 ir 25 dienomis, kūrinys bus parodytas keturis kartus.

Taip pat pavasario repertuare Jūsų laukia ir kiti Vilniaus miesto šiuolaikinio muzikos teatro kompanijos „Operomanija“ prodiusuojami darbai. Kovo 22 d., kultūros komplekse „SODAS 2123“ nuskambės muzikiniai paveikslėliai ir Lietuvos televizijos archyvų „Radvila Darius, Vytauto“, o balandžio 18 d. opera 10-čiai kasininkių, prekybos centro garsams ir fortepijonui „Geros dienos!“ žiūrovų lauks „Menų spaustuvėje“. Beje, „Geros dienos!“ dar 2012-aisiais nugalėjo konkurse „Music Theatre NOW“ ir būtent tada ši opera pradėjo iki šiol tebesitęsiančius gastrolių maršrutus po viso pasaulio scenas, kuriuos 2024-ųjų birželį pratęs pasirodymai Venecijos teatro bienalėje. Balandžio 17 ir 18 d., „Menų spaustuvėje“ vėl skambės erdvinė opera tamsoje „Confessions“,  o nuo kovo 12 iki gegužės 12 d. į sostinės gatves sugrįš ir garso patirtis Vilniaus gete „Glaistas“. Bilietus į visus renginius platina Bilietai.lt.

Vasario 22-25 d. lauksime Jūsų Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančioje „Vilniaus knygų mugėje“. Organizacijos stendas (Nr. 1.19) jau trečius metus tradiciškai įsikurs Muzikos salėje. Būtent čia galėsite pirmieji pačiupinėti ir įsigyti mūsų pačią naujausią vinilinę plokštelę, skirtą garso patirčiai Vilniaus gete „Glaistas“; šią plokštelėje įamžintą garsinę kelionę papildo ir leidinys, kuriame publikuojama humanistinės fotografijos kūrėjo Artūro Morozovo fotoesė.

Pažintį su „Glaistu“ bus galima pratęsti „Vilniaus knygų mugėje“ veiksiančios LRT erdvės renginyje – vasario 23 d., 15 val. čia vyks pokalbis „Kelionė iš Vilniaus senamiesčio į radijo eterį“, kuriame dalyvaus LRT ir „Operomanijos“ radijo dokumentikos pasakojimo „Bedugnė“ kūrybinė komanda. „Bedugnė“ – tai vieno iš „Glaisto“ herojų, Vilniaus geto gyvavimo liudininko Joshua Zako ir jo dukterėčios Tsilos Zak dokumentuota garsinė kelionė po Vilnių ir jo apylinkes ieškant per Holokaustą žuvusių artimųjų pėdsakų. 

Primename, kad „Operomanija“ kartu su Valstybiniu Šiaulių dramos teatru iki vasario 10 d. laukia įvairių sričių menininkų ir / ar kūrybinių komandų paraiškų tarpdisciplininio scenos meno kūrinio idėjos konkursui. Tarptautinio konkurso organizatoriai idėjų pasiūlymų laukia ne vien tik iš Lietuvoje reziduojančių kūrėjų, bet ir iš užsienio. Daugiau informacijos apie konkurso sąlygas ir dalyvio anketą rasite ČIA.

.