Startavo „Antistatika“ – radijo laida, skirta pokalbiams apie naujajį muzikos teatrą. Kviečiame pasiklausyti!

2021 05 31

Šių metų, gegužės 30 dieną „Rasų radijo“ eteryje startavo šešių laidų ciklas „Antistatika“. Tai nauja „Operomanijos“ ir kultūros komplekso „Sodas 2123“ iniciatyva, siekianti iš arčiau pristatyti „Operomanijos“ išleistas vinilines plokšteles. Radijo laidos kviečia diskutuoti ir išgirsti šiuos kūrinius kartu su autorių bendražygiais, menotyrininkais, filosofais, menininkais bei kitais meno atstovais.

Iš tikrųjų radijo eteryje mūsų kūriniai jau skambėjo ne kartą. Gavę pasiūlymą prisijungti prie „Rasų radijo“ veiklos, sugalvojome pristatyti „Operomanijos“ leidžiamų vinilinių plokštelių seriją. Pastaruoju metu pakankamai įsibėgėjome su leidybos projektais, fiksuojame tikrai įdomius ir unikalius kūrinius, tad tokia „Antistatikos“ koncepcija tapo labai natūraliu žingsniu. Laidoje klausytojai galės ne tik išgirsti pilnus, plokštelėse įamžintus kūrinių garso įrašus, bet ir įžanginėje laidos dalyje pasiklausyti įvairių įdomių menininkų, tyrėjų diskusijų, pasakojimų, sužinoti pristatomų vinilinių plokštelių atsiradimo istorijas,

– dalinosi kompanijos bendrakūrė ir prodiuserė Ana Ablamonova.

Radijo laidose skamba įžvalgos apie operą „Geros dienos!“, garso vaidinimą „Audiokaukas“, audiokoliažą „Bad Weather Long Play“, komiksų operą „Alfa“, šokio operą „NO AI DI“, garso patirtį Vilniaus gete „Glaistas“. Ateityje „Antistatikos“ laidos bus orientuotos ir į kitas į „Operomanijos“ veiklas bei kontekstą.

Radijo laidas galite išgirsti čia:

Pokalbį su laidos vedėja Veronika Janatjeva ir su „Operomanijos” bendrakure ir prodiusere Ana Ablamonova galite paskaityti čia:

.