LNOBT ir „Operomanija“ kviečia naujosios operos kūrėjus

2021 04 19

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kartu su prodiuserine kompanija „Operomanija“ inicijuoja projektą „Operos genomas“. Jame drauge su įvairių profesijų menininkais bus plėtojamos ir realizuojamos novatoriškos kūrybinės idėjos, orientuotos į šiuolaikinę operą ir naująjį muzikos teatrą.

Bendram tikslui suvienydami savo kompetencijas, turimus resursus, nacionalinius ir tarptautinius ryšius, projekto iniciatoriai kviečia kompozitorius, rašytojus, dramaturgus, režisierius, scenografus bei kitų profesijų menininkus ar jų kūrybines komandas teikti siūlymus. Idėjų užmojis ir fantazijos gylis, kaip ir pačių kūrėjų amžius, nėra ribojami.

Pateikti siūlymą galima iki 2021 m. gegužės 16 d. imtinai užpildant „Operos genomo“ registracijos anketą. Gautas idėjas įvertinusi atrankos komisija įdomiausių sumanymų autorius pakvies į vasaros kūrybinę rezidenciją, suteiksiančią galimybę eksperimentuoti ir vystyti kūrinių užuomazgas drauge su LNOBT ir „Operomanijos“ atstovais. Vėliau, su LNOBT infrastruktūros ir atlikėjų pagalba parengus kūrinių eskizus ir juos pristačius, potencialiausieji iš jų 2022 m. būtų realizuoti LNOBT ar bet kurioje kitoje, konkretų sumanymą geriausiai atliepiančioje erdvėje.

Su įgyvendinimui atrinktų eskizų autoriais bus pasirašomos sutartys, kūrėjams mokami honorarai. Garantuojame, kad dalyvaujant „Operos genomo“ projekte pasiūlytos, bet neatrinktos idėjos nebus vystomos ar bet kuriuo kitu būdu naudojamos be autorių sutikimo.Projektą ir jį įgyvendinančių įstaigų veiklą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija bei Lietuvos kultūros taryba.

Kontaktai pasiteiravimui:
Tel. +370 616 30 814
El. paštas info@operomanija.lt
Pasiūlymą teikite čia.

.