Vilniaus miesto šiuolaikinio muzikos teatro kompanijos „Operomanija“ vadovė, prodiuserė Ana Ablamonova birželio 10-14 dienomis vyko pažintinio vizito į Japoniją – aplankė Tokiją ir Jokohamą. Čia, kartu su kitais Lietuvos delegacijos nariais, susitiko su daugybe kultūros ir meno organizacijų bei fondų atstovų, turėjo galimybę susipažinti su kūrybai skirtomis erdvėmis, taip pat pristatė „Operomanijos“ prodiusuojamus šiuolaikinės operos darbus.
Japonijos kultūros lauko atstovai, įvairių institucijų vadovai pristatė savo šalies kultūros ir meno veiklos kontekstus, mainų programų finansavimo šaltinius, bendrų koprodukcinių veiklų kofinansavimo galimybes, o A. Ablamonova domėjosi šiuolaikinio muzikos teatro paklausa ir sklaidos galimybėmis Japonijoje, užmezgė ryšius su šios šalies interesantais. Regis, japonus įtikino „Operomanijos“ prodiusuojamų kūrinių tarptautinės sklaidos mastas ir faktas, kad Japonijoje Lietuvos šiuolaikinio muzikos teatro kūryba dar nebuvo pristatyta. Intensyvi vizito programa leido pamatyti daug skirtingų įstaigų – koncertų, parodų, scenos ir performatyvaus meno, edukacinių ir bendruomeninio meno kūrėjų erdvių – ypač tinkamų naujosios operos žanro spektakliams rodyti.
Pamatavome Japonijos kultūrinio gyvenimo temperatūrą, susipažinome su labai įdomiomis organizacijomis, kurios, regis, susidomėjo „Operomanijos“ prodiusuojama kūryba ir turi šiuolaikinio muzikos teatro menu suinteresuotos auditorijos. Tad, nepaisant didelio atstumo ir logistikos iššūkių, matome galimybių bendradarbiauti. Bandysime ieškoti kelių, kad šio vizito įkvėptos vizijos taptų kūnu,
– sako „Operomanijos“ prodiuserė A. Ablamonova.
Iniciatyva kasmet surengti nedidelių delegacijų vizitus Japonijoje priklauso organizacijos „Koi Nippon“ (VšĮ „Kultūrinės ir organizacinės idėjos“) vadovui Sergejui Grigorjevui. Suburta tam tikros veiklos krypties komanda per trumpą ir labai intensyvų vizitą Japonijoje susipažįsta su šalies atitinkamos srities infrastruktūra ir atstovais bei juos supažindina su Lietuvoje vykdoma veikla. Šiemet į Japoniją vyko šeši scenos, muzikos ir tarpdisciplininiams menams atstovaujančių organizacijų vadovai ir prodiuseriai: „Koi Nippon“ vadovas Sergejus Grigorjevas, meno, rezidencijų ir edukacijų centro „Rupert“ programų kuratorius JL Murtaugh, „Meno ir mokslo laboratorijos“ vadovė Rusnė Kregždaitė, menų fabriko „Loftas“ vadovė Živilė Diawara, VšĮ „Meno genas“ vadovas Matas Drukteinis bei „Operomanijos“ prodiuserė Ana Ablamonova. Nors kiekvienas dalyvis atstovavo savo organizacijai, tačiau įžvelgdami ir kitų Japonijos-Lietuvos bendradarbiavimo galimybių, taip pat skleidė žinią apie mūsų šalį reprezentuojančius reiškinius, organizacijas ir kūrėjus.
Į kelis Japonijoje vykusius susitikimus prisijungė ir ten dirbanti kultūros atašė Gabija Čepulionytė, taip pat Lietuvos delegacija susipažino su ambasadoriumi Aurelijumi Zyku.