Opera „Geros dienos” pristatyta Kauno valstybiniame muzikiniame teatre!

2021 08 03

2021 m. rugpjūčio 1 dieną „Pažaislio muzikos festivalio“ programoje Kauno valstybiniame muzikiniame teatre įvyko du operos „Geros dienos!“ rodymai.

Kauno valstybinis muzikinis teatras, pagaliau atvėrė duris šiuolaikiniam muzikos teatrui. Intriguojantis „Geros dienos!“ pasirodymas sulaukė didelio susidomėjimo ir „Pažaislio muzikos festivaliui“ teko skelbti papildomą operos rodymą. Pasirodymai, surinkę pilną salę klausytojų, buvo specialiai pritaikyti pakankamai nedidelei Kauno valstybinio muzikinio teatro scenai.

Žvelgiant iš architektūrinės pusės, (operai) reikalinga labai ilga scena, apie 17 metrų, o aplink žiūrovus yra kuriama garso ir šviesų instaliacija, leidžianti jiems patirti kūrinį iš vidaus. Tačiau kuo toliau, tuo labiau tampame lankstesnės, bandome priimti kompromisus, norisi net ir neturint idealių sąlygų įgyvendinti tobulą techninį scenarijų, kad kūrinį galėtų pamatyti kuo daugiau ir įvairesnių žmonių. Tikimės ateityje darbą parodyti ne tik Vilniuje ir Kaune, bet ir mažesniuose Lietuvos miesteliuose. Dabar opera „Geros dienos!“ yra daugiau rodyta Prancūzijoje negu Lietuvoje,

– artėjant operos pristatymui Kauno valstybiniame muzikiniame teatre interviu žurnalui „Moteris“ pasakojo kompozitorė Lina Lapelytė.

Interviu su Lina Lapelyte, galite skaityti čia.

.