Opera „Geros dienos!“ jau šią savaitę įkops į savo gyvavimo 9-ąją dešimtį

2023 04 17

Balandžio 20–21 d., Vilniuje, „Menų spaustuvės“ Juodojoje salėje keturis kartus bus rodoma opera dešimčiai kasininkių, prekybos centro garsams ir fortepijonui „Geros dienos!“ (aut. Vaiva Grainytė, Lina Lapelytė, Rugilė Barzdžiukaitė). Pats pirmas rodymas kartu ženklins ir savotišką kūrinio „jubiliejų“ – „Geros dienos!“ su žiūrovais susitiks 80-ąjį kartą ir pradės skaičiuoti savo gyvavimo 9-ąją dešimtį.

Operos „Geros dienos!“ istorija prasidėjo lygiai prieš dvylika metų, 2011-ųjų balandį, vykstant 4-ajam šiuolaikinės operos festivaliui „Naujosios operos akcija“ (NOA). Tąkart Šiuolaikinio meno centre nuskambėjo šios operos trumpametražė versija. O dabartinį pilno metro pavidalą ši opera įgijo 2013-aisiais; tais pačiais metais kūrinys buvo atrinktas į konkurso „Music Theatre NOW“ finalą – spektaklis buvo įvertintas Globe Teana-Theatre Observation prizu. Opera „Geros dienos!“ taip pat buvo apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ kaip geriausias lietuvių autorių pastatymas, pelnė kitų tarptautinių prizų. Iškart po to prasidėjo ir jau dešimtmetį tęsiasi „Geros dienos!“ dienos gastrolių maršrutai po tarptautinius muzikos, teatro ir operos festivalius bei scenas visame pasaulyje.

Po keturių susitikimų su publika sostinėje, „Geros dienos!“ pirmą kartą lankysis Šiauliuose – čia kūrinys bus rodomas birželio 11 d., Valstybiniame Šiaulių dramos teatre.

„Geros dienos!“ gerbėjai šios operos gali pasiklausyti ir audio formatu – 2018 m. buvo išleista vinilinė plokštelė, kurią galite įsigyti „Operomanijos“ e-parduotuvėje.

.