Koncertinė programa „Late Junctions“ skambės Vilniaus bendruomenėms

2022 09 29

Rugsėjo 30 dieną, 19 val., Vilniaus Švč. Trejybės Graikų apeigų katalikų bažnyčioje (Aušros Vartų g. 7B) įvyks nemokamas koncertinės programos „Late Junctions“ pristatymas. Plačiajai visuomenei atviras renginys sieks pritraukti ne tik nuolatinius sostinės gyventojus ir svečius, bet ir šiuo metu Lietuvoje reziduojančius karo pabėgelius iš Ukrainos. Tokiu būdu norima supažindinti Vilniuje gyvenančius ukrainiečius su vienintele erdve sostinėje, kurios kasdienybė yra ne tik kultūros renginiai, bet ir pamaldos ukrainiečių kalba.

2022-aisiais prodiuserinė kompanija „Operomanija“ inicijavo projektą, kuriuo numatyta įvairias muzikines programas pristatyti skirtingoms Vilniaus bendruomenėms, patiriančioms socialinę atskirtį. Projektu siekiama integruoti tokias bendruomenes į šalies kultūrinį gyvenimą, praturtinti jų kasdienybę, palaikyti ir stiprinti emocinę gerovę.

Vienas iš šio projekto koncertų – tai nuo 2017 m. aktyviai gyvuojanti, didelio dėmesio sulaukusi muzikinė programa „Late Junctions“, atliekama vokalinio ansamblio ir kanklių trio. Inspiruota britų radijo stoties BBC3 laidos „Late Junction“, kurios programos formuojamos ieškant netikėtų skirtingų stilių muzikos derinių, atveriančių kitokius muzikos klausymo kontekstus ir potyrius, koncertinė programa „Late Junctions“ kviečia pasinerti į baroko arijų, minimalizmo ir postmodernizmo kūrinių skambesį, sukuriantį modernaus sakralumo pojūtį.

Rugsėjo 30 d. įvyks koncertinės programos pristatymas Švč. Trejybės Graikų apeigų katalikų bažnyčioje, kuris bus skirtas Lietuvoje reziduojančiai ukrainiečių bendruomenei (tačiau atviras ir visai plačiajai visuomenei). O išvakarėse, rugsėjo 29 d., „Late Junctions“ kūrybinė komanda taip pat koncertuos ir socialinės globos namuose „Tremtinių namai“ ir „Senevita“. Koncertai socialinės globos namų gyventojams, dėl riboto mobilumo patiriantiems didesnę kultūrinę atskirtį, bus uždari, tačiau ypač svarbūs šių įstaigų bendruomenėms.

Meno poveikis žmogaus gerovei išties didelis. Apie tai byloja vis dažniau pastaruoju, pandeminiu laikotarpiu atliekami moksliniai tyrimai, analizuojantys meno poveikį visuomenės psichinei sveikatai. Dalyvavimas kultūrinėje veikloje skatina bent trumpam pamiršti problemas, ligas, atsiriboti nuo skaudžių patirčių. Tai patvirtina ir slaugos namų „Senevita“ socialinio darbo vadovė Mažena Rygelskienė:

Koncertai, susitikimai pagerina pacientų psichinę būklę. Ypač bendruomenės narių, kuriems nustatyta demencija, Alzheimerio liga: jie tampa laimingesni. Teigiama įtaka bendruomenėje jaučiama kone iškart.

Koncertinę programą „Late Junctions“, kurioje skambės Giulio Caccini, Claudio Monteverdi, Henry‘io Purcello, Franciso Poulenco, Philipo Glasso, Davido Lango, Juliáno Alarcóno, Ēriko Ešenvaldo, Jono Tamulionio, Jonathano Dove‘o, Indrės Stakvilės kūriniai, atliks: Ieva Marmienė (sopranas), Viktorija Šedbaraitė (sopranas), Kristina Jurevičiūtė (mecosopranas), Vaidas Bartušas (kontratenoras), Nerijus Noreika (tenoras), Jevgenijus Kovalčukas (bosas), Ramunė Rimšienė (kanklės), Aušrinė Ulinskaitė (kanklės), Lina Žilinskaitė (kanklės).

Projekto rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Partneriai: Vokalinio meno tinklas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Daugiau informacijos: www.operomanija.lt.

.