Iš „Operomanijos“ renginių sukauptos lėšos jau pervestos organizacijoms, padedančioms Ukrainai

2022 04 29

Prasidėjus Rusijos sukeltam karui Ukrainoje, prodiuserinė kompanija „Operomanija“ ir su ja bendradarbiaujantys kūrėjai nusprendė prisidėti prie paramos Ukrainai ir nuo karo priverstiems bėgti šios šalies žmonėms. Susumavus lėšas, sukauptas už visus kovo ir balandžio mėnesiais „Operomanijos“ rodytus renginius, organizacija surinko 12 724,34 eurus. Šią sumą nuspręsta padalyti perpus ir lygiomis dalimis pervesti dviem paramą Ukrainai teikiančioms organizacijoms: VšĮ „Mėlyna ir geltona“ bei VšĮ „Stiprūs kartu“.

Per du mėnesius „Operomanija“ publikai pristatė septynis skirtingus, t. y. beveik visus savo repertuare turimus šiuolaikinio muzikos teatro kūrinius, dauguma jų buvo parodyti po keletą kartų. Vienas kūrinių – opera „Geros dienos!“ (aut. Vaiva Grainytė, Lina Lapelytė, Rugilė Barzdžiukaitė) buvo rodomas su angliškais ir ukrainietiškais subtitrais, tad renginyje nemokamai apsilankė ir žiūrovų, atvykusių iš Ukrainos.

Organizacija džiaugiasi, kad palaikyti nuo karo nukentėjusius žmones galėjo ir tiesiogiai:

Aplinkybės nulėmė netikėtą pažintį ir taip susiklostė, kad į vieną kūrinių įtraukėme ukrainiečių šeimą, suteikdami jiems galimybę tik atvykus į Lietuvą užsidirbti. Tuo metu jiems buvo svarbi net ir ši galimybė, net ir vienkartinės nedidelės pajamos,

– pasakojo „Operomanijos“ vadovė Ana Ablamonova.
.