Skylė

Opera

Opera „Skylė“ – tai pasakojimas apie paralelinius pasaulius, lygiagrečiai nugyventus gyvenimus, niekada nesusiliečiančią būtį, apie individo egzistavimą, jo asmeninio pasaulio augimą, klestėjimą ir apie sukrėtimą, apie anomaliją ir antgamtiškumą, apie suvokimo ribas ir apie pasaulio beribiškumą…

Kamerinėje operos sudėtyje 8 atlikėjai – 8 personažai, kurių kiekvienas yra kartu ir instrumentalistas, ir dainininkas, ir aktorius, ir šokėjas. Operos veiksmo metu kiekvienas transformuojasi, „pereina“ į kitą erdvę, tampa vis kitoks. Tik trys pagrindiniai veikėjai visos operos metu išlieka „savimi“ – jie yra skirtingų pasaulių simboliai, turintys savo erdvę ir savo garsus.

Sceninio vaizdo ir dramos išraiška „Skylė“ artima multimedijai arba muzikinei instaliacijai. Sekant tradicija, operą sudaro 7 scenos, tačiau veiksmą jungia ne siužetinė linija, bet sceniniai-muzikiniai „impulsai“, žinutės žiūrovui, kalbančios apie labai svarbius dalykus, kuriuos sujungęs, kiekvienas individualiai suvoks tai, apie ką kalbama šioje operoje.

.