Raidės

Elektroakustinis vokalinis ciklas

„Raidės“ – tai aštuonių dalių elektroakustinis vokalinis ciklas, kurio metu juodoje scenoje du solistai beprasmiškai juda kūrinio pabaigos link.

Tikslas. Scenoje sukurti vaizdą ir veiksmą, kuris neturėtų jokių prasmių. Du solistai atlieka jiems sukurtas partijas, kur muzika yra tik muzika, scena yra scena, Jono Meko poezija yra poezija, o scenos veiksmas yra tik veiksmas ir nieko daugiau.

Dedikacija. Kūrinys skirtas beraščiams ir pažįstantiems raides, daug kalbantiems ir nebyliams, lietuviams ir kitų tautų žmonėms, poetams bei visų profesijų atstovams.

Kūrinyje nėra jokių poteksčių ar užslėptų minčių. Raidės jungiasi su raidėmis, taip susikuria skiemenys, kurie virsta žodžiais. Solistai naudojasi savo balsais, kad raides paverstų muzika. Nora stebi Vytautą, Vytautas stebi aplinką. Jono Meko eilėraščiai pateikiami po raidę, skiemenį ir žodį, beveik taip, kaip ir jo knygose, tik su muzika.

Kompozitorė Rita Mačiliūnaitė

Rita man davė pasiklausyti jos sukurtos muzikos pagal Jono Meko poeziją. Kūrinys mane įtraukė į savo pasaulį, kuris prisodrintas vyksmo, jo atmosfera labai stipri. Klausantis susidaro įspūdis, jog keliauji kartu su muzika ir poezija.

Režisierė Loreta Vaskova
.