Vasario mėnesį Vilniaus miesto šiuolaikinio muzikos teatro kompanija „Operomanija“ intensyviai sukosi leidybiniuose ir kituose kūrybiniuose darbuose, naujų idėjų autorių paieškose, aktyviai dalyvavo „Vilniaus knygų mugėje“.
„Vilniaus knygų mugėje“ greta bendravimo su lankytojais organizacijos stende „Muzikos salėje“, taip pat dalyvavome vasario 23 d. LRT Klasikos ir LRT Radijo surengtose diskusijose.
Lietuvos kultūra užsienyje: žinomi sau ar pasauliui? LRT Klasikos diskusijos dalyviai: Lietuvos kultūros instituto vadovė Julija Reklaitė, režisierė Uršulė Bartoševičiūtė, „Operomanijos“ vadovė Ana Ablamonova, Lietuvos kino centro Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėja Jana Mikulevič. Moderavo Julijus Grickevičius. Diskusijos įrašas.
Radijo dokumentika. Kelionė iš Vilniaus senamiesčio į radijo eterį. LRT Radijo diskusijos dalyviai: radijo dokumentikos „Bedugnė“ kūrėjai Rimantas Ribačiauskas ir Vaida Pilibaitytė bei „Operomanijos“ prodiuserė Ana Ablamonova. Diskusiją vedė Gabija Narušytė. Diskusijos įrašas.
Mėnesį užbaigėme pačiame kūrybinio proceso įkarštyje: rezidencijoje Estijoje, kompozitoriaus Arvo Pärto centre, darbuodamiesi prie vieno iš „Operomanijos“ ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vykdomo projekto „Operos genomas“ kūrinių – „LLLLOVE“, sujungsiančio operos, šiuolaikinio šokio ir meno instaliacijos raiškos priemones. Kūrybinė komanda: kompozitorius Jonas Jurkūnas, choreografė Erika Vizbaraitė, skulptorius Donatas Jankauskas-Duonis. Šią rezidenciją finansavo „NordPlus“ programa „Horizontal“.
Šylant orams į sostinės senamiesčio gatves vėl sugrįžta garso patirtis Vilniaus gete „Glaistas“. Autentiškais Holokaustą liudijusių ir išgyvenusių žmonių balsais pasakojamos „Glaisto“ istorijos kursuos kovo 12–17 d., kas vakarą po keturis kartus. Kviečiame pasirinkti jums tinkamiausią laiką!
O „Vilniaus knygų mugėje“ pristatyta „Glaisto“ vinilinė plokštelė nuo šiol klausytojų visada lauks ir „Operomanijos“ el. parduotuvėje. Kūrinio garso įrašas – tai it poetinis „dirgiklis“, pažadinantis patirtis tų, kurie jau galbūt keliavo „Glaisto“ maršrutu. O keliauti visiems – tiek susipažinusiems su kūriniu gyvai, tiek pirmą kartą susiduriantiems su „Glaisto“ istorijomis – čia padės leidinys, kuriame publikuojamas kūrinio libretas ir humanistinės fotografijos atstovo Artūro Morozovo fotoesė.
Kovo 22-ąją į Vilniuje įsikūrusio kultūros komplekso „Sodas 2123“ Aktų salę sugrįžta muzikiniai paveikslėliai iš Lietuvos televizijos archyvų „Radvila Darius, Vytauto“, per 1989–1991 m. archyvinės video medžiagos prizmę analizuojantys šių dienų aktualijas: nacionalinio stadiono statybas, medžių kirtimus, vis kylančias kainas, paminklo Lukiškių aikšėje peripetijas etc. Kūrinys tą vakarą bus parodytas du kartus.
O vasario pradžioje pasibaigus „Operomanijos“ ir Valstybinio Šiaulių dramos teatro inicijuoto šiuolaikinio tarpdisciplininio scenos meno kūrinio idėjos konkurso paraiškų teikimo etapui, iš 25 pasiūlymų buvo atrinktas trumpasis 8 sumanymų sąrašas. Su atrinktųjų sumanymų dalyviais artimiausiu metu vyks individualūs susitikimai.