Lapkričio 7-9 dienomis, Rygoje įvyko 4-asis Baltijos šiuolaikinės operos tinklo susitikimas. Susibūrė ne tik Latvijos, Lietuvos ir Estijos įvairių sričių bei tarpdisciplininio meno kūrėjai, tyrėjai ir prodiuseriai, bet ir prisijungė šiuolaikinio muzikos teatro lauko dalyviai iš kitų užsienio šalių.
Baltijos šiuolaikinės operos tinklas veiklą pradėjo šiemet; trys susitikimai jau buvo surengti Vilniuje, Aknystoje (Latvijoje) ir Tartu (Estijoje). Šįkart Rygoje tinklo partneriai pasiūlė susipažinti su dviem šiuolaikinės, naujosios operos kūriniais – muzikos teatro spektakliu „Monstera Deliciosa“ (bendras Latvijos ir Estijos kūrėjų projektas; aut. Līva Blūma, Linda Krūmiņa, Barbara Lehtna, Karolina Poska) ir vienaveiksme monoopera „#DiToo“ (aut. Kasparas Rolšteinas, Dita Lūriņa).
Taip pat daug dėmesio buvo skirta pažinčiai su Rygoje jau veikiančia ar dar tik rengiama infrastruktūra, tinkama šiuolaikiniam scenos menui kurti ir rodyti: kardinaliai renovuojama ir 2027-aisiais duris atversiančia Richardo Wagnerio sale jo memorialiniame name Rygos senamiestyje, atokiau nuo miesto įsikūrusiomis koncertinėmis salėmis buvusiame industriniame pastate „Hanzas Perons“, šiuolaikiniams pasirodymams pritaikytu „Dirty Deal Teatro“ ir visiškai naujai įrengtomis Latvijos nacionalinės operos ir baleto dekoracijų dirbtuvėmis ir repeticijų salėmis, pritaikytomis ilgesnėms kūrybinėms rezidencijoms bei spektakliams rodyti.
Rygoje buvo toliau įgyvendinami pagrindiniai šių metų tinklo susitikimų tikslai – užmegzti glaudesnį Baltijos šalių šiuolaikinės operos lauko atstovų ryšį ir inicijuoti bendradarbiavimą, plėtoti tinklo veiklos strategijas. Susitikime buvo numatyti ir tinklo ateities planai: 2025 m. kiekvienoje Baltijos šalyje bus surengtos kūrybinės rezidencijos, kurių tikslas – suburti tarptautines kūrybines komandas, atrasti ir išgryninti kūrybinių sumanymų idėjas, kurias toliau numatoma plėtoti kaip tarptautines koprodukcijas.
Baltijos šiuolaikinės operos tinklo 2024 m. veiklas finansavo „Nordic-Baltic Mobility Programme of Culture“, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Estijos kultūros fondas, Estijos nacionalinis muziejus, Mia Köök, Latvijos kultūros fondas, Jekabpilio apskrities taryba.